Кикс за киксом и једна светла тачка – шта се дешава са Србијом?

© AP Photo / Petros KaradjiasСрбија - Кипар
Србија - Кипар - Sputnik Србија, 1920, 26.03.2024
Није баш да су нас фудбалери претходних деценија навикли на неке велике успехе, али претходни дани се могу назвати црним. Од сениора преко младе репрезентације па надаље низали су се киксеви и тешки порази. Једина светла тачка су кадети који су славили 3:о против Турске и тако обезбедили пласман на Европско првенство за играче до 17 година.
Кренимо од Москве.
Сениорска репрезентација Србије на челу са Драганом Стојковићем Пиксијем припрема се тренутно за учешће на Европском првенству. Али, добио је наш састав шамар у Москви.
Гостовали су Орлови Русији и испраћени су са четири гола у мрежи. По ко зна који пут се показало да Србија има огромне проблеме у дефанзиви, скоро на свакој утакмици прима гол и зато је то нешто на чему стручни штаб има највише посла.
Пикси је после утакмице уперио прст ка судији.
Стеван Јоветић и Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 25.03.2024
ЕКСКЛУЗИВНО Славни српски фудбалер пред тренутак исписивања историје: Битно је шта остаје иза нас!
„Казнили су нас два пута - пенал и црвени картон. Мислим да би жути картон био довољан за овакве утакмице. Штета што је судија донео такву одлуку. То је уништило утакмицу. Због те одлуке, сви су гледали само Русију, ми нисмо били видљиви на терену“, рекао је селектор Орлова.
Убедљив пораз у Москви праћен је и неубедљивом победом над Кипром од свега 1:0, али је утисак да је резултат могао да буде много другачији и неповољнији по српски тим да је на другом крају терена била иоле озбиљнија екипа.
После сениора, ред је на младу репрезентацију за играче до 21 године. Орлићи су гостовали Луксембургу, репрезентацији која се налази на ивици професионалног фудбала и одиграли су само 1:1.
Србија је повела голом Стефана Митровића у 4. минуту, док је Луксембургу изједначење донео Мигел Гонсалвес у 51. минуту из слободног ударца. Може се рећи да су изабраници Љубинка Друловића добрано кикснули.
Табела Групе Е каже да је Србија трећа са 10 бодова из шест утакмица, односно да јој Украјина и Енглеска, која нас је раније поразила са 9:1, беже за по пет бодова, с тим што Украјинци имају меч мање.
Није много боље ни када се крене ка млађим селекцијама.

Играчи фудбалске репрезентације Србије до 19 година гостовали су Португалији и испраћени су кући са 4:1, а пар дана раније су изгубили од Данске 3:1.

Екипа Србије за играче до 17 година такође је поражена од Данске - код куће минималним резултатом.
На крају су играчи до 21 године поражени код куће од Северне Ирске што је само потврдило у каквим се проблемима налазе. Србија је до вођства дошла голом Стефана Митровића у 40. минуту, али је наставак донео потпуни преокрет, голове Алена и Фаркуара и још једно разочарање - 1:2. Србија сад има 13 бодова из седам утакмица и налази се на трећем месту.
Дан раније су А репрезентативци славили против Кипра са 1:0, али нису одушевили игром.
Ситуација није нимало ружичаста. Надајмо се неким бољим данима и бољим резултатима.