Опомена Пиксију и Србији из комшилука

© AP Photo / Darko BandicСловенија
Словенија - Sputnik Србија, 1920, 27.03.2024
Србија је разочарала у пријатељским проверама са Русијом (4:0) и Кипром, упркос минималцу у Ларнаки, док је њен противник на Европском првенству – Словенија, показала фантастичну игру против фаворизоване Португалије у Љубљани. Пали су Кристијано Роналдо и другови резултатом 2:0, па је јасно да Матјаж Кек има озбиљан тим.
Непосредно пред меч са Португалијом, селектор Словеније поручио је да „јанези“ не стижу у Немачку туристички, већ да долазе с јасном намером и циљем да остваре запажен резултат и да изађу из групе.
Ако је то можда неком на прву лопту звучало смешно или преамбициозно, мораће онда да „премота“, ако већ није гледао уживо двобој у Стожицама, где су Словенци разбили Португалце и послали јасну поруку Србији, Енглеској и Данској, ривалима из Групе Ц на Европском првенству.
Опомена за Пиксија и Србију из Љубљане, где се јасно могло видети како на терену стоји тим који има „главу и реп“, у ком су јасно дефинисане улоге и који „дише као један“.
Да су Португалци стигли у Стожице с намером да победе, потврђује састав који је извео селектор Роберто Мартинез.
Шпанац је извео изузетно јак састав, са Кристијаном Роналдом и Жоаом Феликсом у нападу, иза њих Отавио, Невес и Витиња, а у последњој линији Пепе, Жоао Кансело...
Иако су мреже мировале после првих 45 минута, у наставку сусрета Кекови изабраници успели су да „сломе“ отпор гостију.
Португалце је начео Адам Гнежда Черин голом у 72. минуту, да би осам минута касније Тими Макс Елшник погодио на Елшник на асистенцију Петра Стојановића.
Победа надахнуте и храбре словеније, чији напад предводе голгетери Бенјамин Шешко из Лајпцига и Андраж Шпорар из Панатинаикоса, само је опомена свим ривалима из групе са ЕП да ће се провести као Португалија, у случају да утакмици не приступе максимално ангажовано.