Српски тренер гледао распад тима са неверицом – а онда добио искључење: Бешикташ без финала

© Sputnik / Григорий Сысоев / Уђи у базу фотографијаСрпски кошаркашки тренер Душан Алимпијевић
Српски кошаркашки тренер Душан Алимпијевић - Sputnik Србија, 1920, 03.04.2024
Кошаркаши Бешикташа које са клупе води Душан Алимпијевић, српски тренер, поражени су у трећем полуфиналном мечу Еврокупа од екипе Бурга резултатом 89:63 (23:21, 21:20, 21: 18, 24:4). Алимпијевић је средином после деонице и искључен због протеста па је то додатно отежало посао његовој екипи.
Није тим Душана Алимпијевића добро отворио утакмицу, одмах су домаћину допустили да направи серију, а прве поене постигли су после три минута.
Успели су убрзо да ухвате ритам, али не и да престигну Бург који је константно одржавао предност. У другој деоници Алимпијевићев тим био је бољи, направили су и преокрет, али на паузу ипак нису отишли са предношћу.
Права резултатска клацкалица догодила се у трећој четвртини, предност се смењивала међутим у другом делу серијом од 12:3 Бург је дошао до осетнијег вођства.
И у наредној деоници кошаркаши Бурга су направили серију од 7:0 и тако први пут стигли до двоцифрене предности.
Осим једног коша Марка Симоновића гости пуних пет минута нису могли да постину шут из игре, а то је Бург казнио и то са три везане тројке, после чега су стигли до предности од 18 поена.
Као да је потпуно другачији тим био на паркету, коша није било ни после осам минута игре! Тек на минут до краја Бешикташ је убацио тројку, а био је то десети шут гостију.
Све је било решено, Алимпијевић ни сам није могао да верује у то шта је гледао у последњој деоници. Додатно је све отежало његово искључење када је протестовао судији јер се није сложио са једном од одлука.
Француски тим до победе је водио Максим Салаш, белоруски кошаркаш, са 19 поена и четири скока, док је код Бешикташа најбољи био Дерек Нидам, репрезентативац Црне Горе.
Бург ће у финалу Еврокупа играти против Париза који је претходно елиминисао Лондон, екипу коју предводи Петар Божић, српски тренер.
Новак Ђоковић и Горан Иванишевић - Sputnik Србија, 1920, 03.04.2024
Иванишевић открио разлоге разлаза са Новаком: Тешких пет година – замор материјала