Звезда сигурна против гостију са Новог Београда: Црвено-бели и даље први

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалери Црвене звезде
Фудбалери Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 03.04.2024
Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу ИМТ-а у 28.колу Суперлиге резултатом 2:0. У стрелце су се уписали Јован Шљивић и Милан Родић.
Црвена звезда сачувала је предност на табели убедљивом победом који су начели већ у четвртом минуту утакмице.
Мрежу је затресао 18-годишњи Јован Шљивић када је погодио супротни угао гола.
Тренер Игор Дуљај - Sputnik Србија, 1920, 03.04.2024
Аранђел сјајним голом спасио Партизан „на крову“ у 92. минуту
Гости нису били без шанси у првом полувремену, али ниједна лопта није била опасна по Глазера који је без грешке радио свој посао.
Црвено- белима није дуго требало да повећају предност, у 48. минуту за 2:0 погодио је Милан Родић.
У 67. минуту Звезда је дошла у прилику да додатно повећа вођство када ја досуђен пенал, али после консултација са ВАР собом одлука је промењена.
После 20 минута лепу шансу имао је Никола Кнежевић који је заменио Кангу, али је лопта отишла преко пречке.
Црвено-бели доминирали су у сваком сегемнту игре и на крају заслужено уписали нову победу.
Код гостију је највише разочарао Радочај који је у неколико наврата запретио домаћем тиму, али није успео да реализује ниједну шансу.