Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија

Партизан се са целим пленом враћа из Берлина!

Кошаркаши Партизана савладали су Албу на гостовању у Берлину резултатом 94:83 у оквиру 33. кола Евролиге и остали у трци за место које води у доигравање за пласман у другу рунду такмичења.
Партизан је имао императив победе, деловао је доста добро током већег дела утакмице, али је својим грешкама враћао у игру најгори тим Евролиге.
На неки начин је драматично било до самог краја, губили су лопте играчи српског тима, али је срећом залиха поена била довољна за коначну победу.
Све у свему, квалитет играча Партизана је дошао до изражаја, имали су изабраници тренера Жељка Обрадовића одговор на налете противника и на крају су забележили веома вредну 15. победу у актуелној сезони Евролиге.
Партизан се, међутим, не пита о својој судбини, после Албе мораће да победи и Валенсију у последњем колу регуларног дела сезоне, али и да чека поразе Ефеса и Басконије, тимова који такође претендују на место у такозваном „плеј-ину“.
Што се тиче дуела у Берлину, пред великим бројем навијача Партизана, црно-беле су до победе водили Џејмс Нанели са 19, односно Кевин Пантер и Пери Дозир са 15 поена, док су двоцифрени учинак имали и Зек Ледеј са 12, односно Алекса Аврамовић са једним мање.
Веома важне улоге одиграли су Ален Смаилагић и Данило Анђушић са по пет поена, док је Френк Камински уз шест поена имао четири скока и три асистенције.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:25 04.04.2024
40' - Ауфидерзен, победа Партизана!
Покличом су навијачи црно-белих комплетирали тоталну победу у Берлину и на терену и на трибинама.
На крају резултат је 94:83 у корист црно-белих!
22:17 04.04.2024
39' - Аврамовић!
Закуцавање за 90:79!
39' - Срећа за Партизан...
Промашена отворена тројка домаћих.
Партизан води 88:79.
22:14 04.04.2024
38' - Ледеј!
Партизан води 88:76.
22:11 04.04.2024
37' - Нанели!
Тројка за 84:72!
22:09 04.04.2024
36' - Пантер!
Партизан води 81:72.
22:06 04.04.2024
35' - Драма!
Кош за кош, Партизан води 77:72.
22:05 04.04.2024
34' - Партизан у кризи
Ривал се вратио на 73:67.
22:01 04.04.2024
32' - Партизан поклања поене
Алба смањује на 72:67.
21:50 04.04.2024
30' - Партизан и даље води!
72:62!
21:48 04.04.2024
29' - Дозир!
Партизан води 67:57!
21:47 04.04.2024
28' - Смајли доминира!
Украо је и лопту!
21:43 04.04.2024
27' - Сјајно!
Закуцавање Смаилагића и тројка за 65:55!
21:40 04.04.2024
26' - Криза!
Тројка Томаса, Партизан води само 58:53.
21:39 04.04.2024
24' - Тројка па одговор
Партизан води 56:48.
21:37 04.04.2024
23' - Пантер!
Подиже разлику на 52:43.
21:33 04.04.2024
22' - Обрадовић реагује
После тројке Албе за 49:41.
21:32 04.04.2024
21' - Алекса одличан
Право до обруча за 49:36.
21:15 04.04.2024
20' - Партизан бриљантно до великог вођства!
Партизан је исправио све грешке из прве деонице и повећао предност.
На крају полувремена црно-бели воде 47:34.
21:11 04.04.2024