Никола пробио „магичну цифру“, али је остао „горак укус“: „Стали смо“

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 05.04.2024
Никола Јокић забележио је 129. трипл-дабл у каријери, пребацивши магичну границу од 14.000 поена у НБА лиги. Ипак, ни нова вансеријска партија српског кошаркашког генија није помогла Денверу да остане непоражен у Холивуду од Лос Анђелес Клиперса тесним резултатом 102:100.
Ас Нагетса причао је на конференцији за медије у узроцима пораза, истакавши да су „празни минути“ када екипа није постизала поене утицали на коначан епилог.
Имао је Никола Јокић шут за победу, покушао је тројком да донесе преокрет у последњем нападу, али је био непрецизан. Претходно је управо Сомборац на 57 секунди погодио за три и приближио свој тим са 102:97, на 102:100, али је то било све од актуелних шампиона НБА лиге у Лос Анђелесу.
Милош Теодосић - Sputnik Србија, 1920, 05.04.2024
Теодосић о останку у Црвеној звезди: „Размишљам о томе сваки дан“
Иако је Србин пробио магичну цифру од 14.000 поена у америчкој лиги, јасно је да му то није било битно, колико га је заболео пораз. Похвалио је Јокић Клиперсе, за које је рекао да играју тимску кошарку. С друге стране, он није имао адекватну подршку саиграча.
„Они су талентован тим, талентована група људи. Одлично знају шта раде и зауставили су нас у неколико ситуација. Имали смо предност у првој четвртини, онда су они преокренули и ми смо били приморани да их јуримо. Стали смо у транзицији, нисмо погађали. То су ти ситни детаљи. Имали смо прилику да победимо, нисмо је искористили“, рекао је Јокић после меча.
Денвер је тренутно другопласирани тим Западне конференције с тенденцијом да склизне и на трећу позицију, јер Оклахома има меч мање и победу мање. Првопласирана Минестоа има победу више од Денвера уз утакмицу мање.
Нагетси су у 77 утакмица у досадашњем регуларном делу НБА лиге забележили 53 победе и 24 пораза.
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 05.04.2024
Лука позвао Богдана на двобој за дупло славље – Јовић двоцифрен у поразу Мајамија /видео/