Баскија чекала четири деценије – Радоњић промашио и оставио Србе без трофеја

© AP Photo / Alvaro BarrientosБилбао
Билбао - Sputnik Србија, 1920, 07.04.2024
Атлетик Билбао освојио је „Куп Краља“ после 40 година и то пред 60.000 сведока на стадиону „Ла Картуха“. Клуб из Баскије је до 24. трофеја у историји стигао после бољег извођења пенала од Мајорке 4:2 (1:1 регуларан део), а један од трагичара био је српски репрезентативац Немања Радоњић, који је промашио пенал.
Сви фудбалери Атлетик Билбаа били су прецизни са 11 метара у пенал-лутрији, док су за Мајорку непрецизни били Морланес и Радоњић, који је у трећој серији лопту послао изнад пречке.
Српски трио из Мајорке остао је тако без трофеја. Голман Предраг Рајковић преседео је меч на клупи за резерве, док су Матија Настасић и горе поменути Радоњић у игру ушли са клупе.
Богдановић и Јокић - Sputnik Србија, 1920, 07.04.2024
Српски дерби у Америци припао Јокићу: Богдановић осетио снагу и моћ Денвера /видео/
Тим са Балеара повео је лепим голом Родригеса већ у 21. минуту и био је то једини погодак у првих 45 минута сусрета. Иако је Билбао био тим који је имао више лопту у свом поседу и чешће је нападао ка голу ривала, мрежа Мајорке остала је нетакнута у првом полувремену, док је Предраг Рајковић све то пратио са клупе, с обзиром на то да је у финалу Купа Краља предност добио Словак Доминик Грејф.
На изједначење се чекало све до 50. минута када је Сансет погодио мрежу на асистенцију Ника Вилијамса, што је уједно био и коначан резултат – 1:1.
Немања Радоњић ушао је на терен у 74. минуту уместо Родригеса, док је Матија Настасић добио прилику у 105. минуту, у финишу првог продужетка.
Како су мреже мировале после два наставка од по 15 минута, тако се приступило извођењу пенала и Билбао је ту био успешнији резултатом 4:2. Прецизни за тим из Баскије били су Гарсина, Муниаин, Весга и Беренгер, док су за Мајорку погодили Мурићи и Санчес, а непрецизни били Морланес и Радоњић.
Куп Краља тако је завршио у Баскији после предугих 40 година.
Лука Јовић - Sputnik Србија, 1920, 06.04.2024
Лука у серији утакмица без гола – директан црвени картон бившег Звездиног шпица /видео/