Српске тенисерке обезбедиле плеј-оф: Александра и Миа бриљирале – Лола, Елена и Нина као лавице

© Фото : ТСС/М.ЛукачБили Џин Кинг куп
Били Џин Кинг куп - Sputnik Србија, 1920, 10.04.2024
Били Џин Кинг куп репрезентација Србије пласирала се у плеј-оф фазу такмичења после победама над селекцијама Норвешке, Грчке и на крају Шведске у првој групи Евроафричке зоне која никада није била јача.
Плес српских тенисерки почео је од Норвешке. Најпре је Александра Крунић савладала Урлику Ејкери резултатом 6:4, 6:4, да би потом 17-годишња Миа Ристић истим резултатом победила најбоље рангирану Норвежанку Малену Хелго.
Максималних 3:0 Србији су донеле Лола Радивојевић и Елена Миловановић које су савладале дубл Лунде/Сиртвајт резултатом 6:1, 6:3.
Сјајно су српске тенисерке одиграле и меч са репрезентацијом Грчке која је била најтежи противник у групи.
Бриљантна Александра Крунић одиграла је фантастичан меч и победила је Деспину Папамихаил, 235. тенисерку света резултатом 6:0, 6:2. Талентована Миа потом је остварила нову велику победу против Валентини Граматикуполо, 206. на свету. Млада српска тенисерка изгубила је први сет, али је успела да направи преорет и на крају слави резултатом 2:6, 6:4, 6:1.
Грчка је једини бод успела да освоји у дублу и то после страшне битке. Елена и Лола изашле су на мегдан Марији Сакари и Деспини Папамихаил, а изгубиле су после борбе у три сета 4:6, 6;3, 10:8.
У исатом ритму Српкиње су одиграле и против Шведске која је била последњи корак ка плеј-офу.
Феноменална Александра Крунић је поново показала како се бори у дресу Били Џин Кинг репрезентације Србије. Уписала је у Португалији и трећи тријумф у синглу, против Швеђанке Касје Риналдо Персон 6:1, 6:4.
Први сет је експресно решила у своју корист са три брејка, дозволивши ривалки само гем. Али је зато други период игре почео разменом брејкова. Ниједна ривалка није успевала да сачува сервис пуних осам гемова, а онда је прича отишла у тај-брек.
„Био је јако психолошки захтеван меч за мене. Већ сам осећала умор после два узастопна меча претходна два дана, изашла сам на неких 50 одсто физичке спремности и била јако нервозна. Први сет је ишао глатко, а у другом сам због умора и нервозе скратила лопте, нисам играла тако агресивно, што је Швеђанка искористила и напала. Буквално сам на борбу и на срце извукла тај-брек. Толико сам желела да донесем тај бод, да нас доведем ближе плеј-офу. Мало сам и прегорела због тога, али ми је драго да сам сачувала барем мало хладну главу да завршим меч на прави начин“, поручила је Александра Крунић.
Чекао се само један сет у преосталом синглу и дублу за прво место у Ц групи и оверу пласмана Србије у новембарски плеј-оф. И одмах је све разрешила Миа Ристић. Није препустила ни грам шансе Касији Вилде Хенман - 6:3, 7:5. Није стала само на сету, већ је рутински уписала тријумф и отклонила све сумње.
За крај победу од 3:0 запечатиле су Нина Стојановић и Лола Радивојевић над Нилсон/Тараба тандемом резултатом 6:1, 7:5.