Сурова партија Јокића за прво место и нови рекорд – Васа и Алексеј победили одличног Богдана

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 11.04.2024
Нову фантастичну партију одиграо је Никола Јокић, српски кошаркаш, који је повео Денвер Нагетсе ка победи против Минесоте резултатом 116:107. У ноћи између среде и четвртка састали су се Атланта и Шарлот, а у српском окршају највише се истакао Богдан Богдановић, мада су победу на крају однели Василије Мицић и Алексеј Покушевски-
Важну победу изборили су Денер Нагетси против директног конкурнта за прво место на табели Западне конференције, а поново је у главној улози био Никола Јокић који је био изузетно расположен.
За 38 минута на паркету српски ас уписао је чак 41 поен, а томе је додао још и 11 скокова и седам асистенција, док је имао и три изгубљене лопте.
Одличан је Јокић био при шуту за два поена 14/18, док је за три имао сто одсто успешности 2/2. Са линије пенала погодио је 7/12 пута.
Маестрални Никола оборио је и рекорд Вилта Чемберлејна и постао је други најбољи центар у историји НБА по броју асистенција. Српски ас има 4.644 асистенција, док је на првом месту са 5.660 асистенција Карим Абдул-Џабар.
Није за Нагетсе свге ишло тако лако, Минесота је прва повела и чувала је предност већим делом првог полувремена, а онда су управо поени српског аса у трећој деоници донели преокрет.
Од тог момента Денвер више није испуштао вођство, а у томе су Јокићу помогли Џамал Мареј са 20 поена, четири скока и шест асистенција, као и Мајкл Портер са учинком од 18 поена, осам скокова и две асистенције.
У српској окршају Атланте и Шарлота највише се истакао Богдан Богдановић, капитен репрезентације Србије, који је уједно и био најбољи појединац у свом тиму са 19 поена, једним скоком и осам асистенција.
Богдан је само једном шутнуо за два поена и погодио, док је из десет покушаја убацио пет тројки. Упркос томе победу је однео Шарлот резултатом 115:114 , а Алексеј Покушевски имао је улогу у тој победи са десет поена, шест скокова и једном асистенцијом. Василије Мицић имао је нешто слабије вече и уписао је два поена, два скока и пет асистенција.
Атланта је у овом мечу имала предност у самој завршници после серије 6:0, али је на четири секунде до краја за коначни преокрет погодио Мајлс Бриџс.
На терену је био и млади Никола Јовић који је меч Мајамија против Даласа почео као стартер, а за 24 минута уписао је шест поена, пет скокова и четири асистенције. Маверикси су предвођени Луком Дончићем славили резултатом 11:92. Словеначки кошаркаш уписао је 29 поена, девет скокова и девет асистенција.