Партизан - Црвена звезда - Sputnik Србија

Тежак пораз Звезде у Истанбулу срушио снове Партизану

Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су поражени у последњем, 34. колу Евролиге, на гостовању Ефесу у Истанбулу резултатом 100:55, а тај исход није ишао на руку Партизану коме је био неопходан тријумф вечитог ривала како би се пласирао у доигравање за наставак такмичења.
Звезда је доживела најтежи пораз у историји свог учешћа у лигашком формату Евролиге, претходно је 2015. изгубила од Химкија у Русији са 38 поена заостатка.
Ефес је уписао 17. победу у сезони, недостижну за Партизан који ће у петак играти за опроштај од Евролиге јер пред тај дуел са Валенсијом заостаје два тријумфа за турским тимом који је потпуно надиграо Звезду.
Обе екипе су конфузно ушле у утакмицу, Ефес је први стекао нешто осетнију предност, захваљујући изгубљеним лоптама Звезде која их је за првих десет минута имала чак осам, али није имала велики заостатак – свега четири поена на крају прве деонице (15:11).
У наставку су обе екипе заиграле ангажованије, Звезда је за нових десет минута изгубила „само“ шест лопти, али је примила десет поена више па је на полувремену имала заостатак од 45:31.
Бриљантан у тиму Ефеса био је Илајџа Брајант који је за осам минута убацио чак 19 поена, а једини вредан помена у екипи Звезде, Лука Митровић, имао је десет уз пет скокова.
Ефес је после одмора наставио да подиже предност, имао је чак и 21 поен вишка после три минута игре, какав-такав отпор је пружао Недовић, али као да су сви актери само чекали да се меч заврши.
Ипак, драма је виђена у финишу треће деонице, нерве је изгубио Милош Теодосић, после потеза играча Ефеса Томпсона, добио је најпре техничку грешку, а потом је јурио судије по терену и додељено му је искључење.
У четвртом минуту последње деонице умало су се потукли Боломбој и Џоунс, пошто је претходно играч Ефеса бацио на паркет капитена Звезде Лазића и то је дало додатни импулс домаћима да наставе да подижу разлику серијом од 16:0.
Најефикаснији у победничком тиму био је Брајант са 26 поена, а у екипи Звезде Митровић, Недовић и Гедраитис су уписали по 11.
На крају, убедљив пораз за Црвену звезду у последњем овогодишњем учешћу у Евролиги којим се неће поносити јер остаје на 16. позицији са свега 11 победа на 34 утакмице.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
21:17 11.04.2024
40' - Дебакл Звезде
100:55 за Ефес.
21:13 11.04.2024
38' - Ханга смањује
Звезда губи 92:53.
21:05 11.04.2024
34' - Серија Ефеса
Од чак 16:0.
20:59 11.04.2024
34' - Замало туча!
Жесток сукоб Џонса и Боломбоја пошто је играч Ефеса гурнуо Лазића.
Ефес води 88:44.
20:53 11.04.2024
30' - Звезда губи
После три деонице 76:44.
20:47 11.04.2024
30' - Теодосић ван себе - за искључење!
Добио је две техничке и јури судије да се обрачуна!
Изнервирао се због потеза Томпсона, а потом је искључен!
20:38 11.04.2024
27' - Као на тренингу
Брајант убацује тројку за +25.
20:32 11.04.2024
25' - Недовић у серији
Убацио је пет поена заредом.
Смањио је на 54:38.
20:30 11.04.2024
23' - Пут без повратка
Ефес води 54:33.
20:11 11.04.2024
20' - Звезда убедљиво губи
На крају полувремена 45:31 за Ефес, што не прија ни навијачима ни играчима Партизана.
20:07 11.04.2024
18' - Звезда не може да заустави Ефес
Губи са 40:24.
19:58 11.04.2024
15' - Лоша секвенца
Томпкинс прави фаул уз кош.
Звезда губи 31:18.
19:56 11.04.2024
14' - Ефес у серији
Звезда губи 26:14.
19:53 11.04.2024
12' - Веома лоше
Десета изгубљена лопта за Звезду.
19:51 11.04.2024
12' - Звезда се враћа!
Свега три поена заостатка, 17:14.
19:43 11.04.2024
9' - Митровић сјајан!
Смањује са четири поена на 15:11.
19:42 11.04.2024
8' - Наставља Ефес...
Звезда не може да се одбрани и губи 15:7.
19:39 11.04.2024
7' - Серија
Води Ефес са 11:5.
19:37 11.04.2024
5' - Конфузна игра на обе стране
Много грешака, Звезда води 5:4.
18:10 11.04.2024