Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија

Партизан победом завршио евролигашку сезону

Кошаркаши Партизана спустили су завесу на евролигашку сезону победом над Валенсијом резултатом 79:66. Црно-бели регуларни део сезоне Евролиге завршавају са 16 победа и 18 пораза као 11. на табели.
Силовито су црно-бели отворили меч, повели су резултатом 8:2, али онда је уследила серија агресивне Валенсије која је преокренула резултат. На кратко је тројком Зек Ледеј успео да тргне свој тим, међутим нова серија гостију оставила их је задовољније после првих десет минута – 15:21.
Само једну тројку из осам покушаа погодили су црно-бели, а онда је то променио Џејлин Смит који је погодио на старту друге деонице. Одиграо је важну улогу Смит и у дефанзиви, али је његова друга тројка дефинитивно пробудила Партизан.
Разиграо се са њим Кевин Пантер који је почео да погађа уобичајено тешке шутеве, а посебно ће се памтити асистенција преко пола терена за Алексу Аврамовића.
Црно-бели били су у серији 11:0, али уследио је пад, а Валенсија се још једном вратила и на паузу отишла са вођством – 35:37.
Још једном је домаћи тим добро отворио деоницу и тако стекао предност, а посебно је екипу носио Џејмс Нанели који је постигао 12 поена у трећој четвртини.
Наставио је у истом ритму да плеше и у последњој деоници, испратио га је Матеуш Понитка који је црно-белима донео двоцифрену предност са којом су на крају завршили меч.
Звезда вечери био је Смит који је шутирао 5/6 за три поена, а сјајно је играо и у дефанзиви. На крају је имао 15 поена, пет скокова и две асистенције, а бољи од њега био је само Нанели са 19 поена, два скока и четири асистенције.
У тиму Валенсије истакао се Оџелеј са 17 поена, четири скока и једном асистенцијом.
22:21 12.04.2024
40' – Победа Партизана
Смит је погодио и пету тројку из петог покушаја, поентирао је и Камински. Партизан је на крају победом завршио евролигашку сезону – 79:66.
22:15 12.04.2024
37' – Смит!
Два поседа губи Партизан, али потом Понитка враћа предност од десет поена. Још једном смањује Валенсија. Невероватни Смит погађа нову тројку! – 72:61.
22:10 12.04.2024
34' – Двоцифрена предност Партизана
Понитка је на одличан начин изборио поене, а црно-бели су стекли двоцифрену предност – 67:57.
22:03 12.04.2024
32' – Понитка добар у дефанзиви
Дејвис је поентирао преко Каминског, уследио је промашај Понитке који се потом искупио сјајном одбраном – 60:54.
22:02 12.04.2024
31' – Нанели чува предност
Нема тројке за Валенсију на почетку последње деонице, а Нанелија потом фаулира Дејвис. Џејмс погађа са линије пенала – 60:52.
21:58 12.04.2024
30' – Крај треће деонице
Имао је Партизан среће јер је Смит изнуди фаул у нападу Де Ларее током контре. Нанели потом погађа за три поена. Остао је у ритму, уписао је и свој 12. поен односно десети у овом периоду. Оџејел је погодио на другој страни. Из скока и велика даљине Нанели затвара деоницу – 58:52.
21:46 12.04.2024
27' – Предност поново на страни Валенсије
Нанели је вратио предност Партизану,а потом је пресекао напад гостију. Оџејел је тројком казнио два лоша напада домаће екипе и тако Валенсији још једном донео предност – 48:49.
21:43 12.04.2024
25' – Поново нерешено
Уместо да је Ледеј закуцао за плус 4 за црно-беле, Зек је промашио Зицер, а то је казнила Валенсија – 46:46.
21:41 12.04.2024
24' – Неизвесно
Џонс постиже прве поене за госте у другом полувремену, одмах на другој страни узвраћа Кабокло. Уследила је тројка као кап Андерсона – 44:42.
21:37 12.04.2024
22' – Води Партизан
Кабокло отвара поенима трећу деоницу. Валенсија није успела из два пута да погоди тројку, а то полази за руком Смиту – 40:37.
21:20 12.04.2024
20' – Крај првог полувремена
Капитен црно-белих сече напад Валенсије, па потом из велике даљине даје лопту Аврамовићу који уписује нове поене. Кабокло је спречио Дејвиса да закуца, али ипак је свиран фаул. За ново изједначење погодио је Дејвис, а Хапер за предност гостију – 35:37.
21:09 12.04.2024
17' – Пантер!
У ритму је капитен црно-белих који враћа предност домаћем тиму. Одлични Смир украо је лопту Валенсији и онда је десети поен уписао Пантер – 33:29.
21:07 12.04.2024
16' – Сјајан Смит
Понитка је непотребно направио неспортску, па је затим Хапер изборио слободна бацања. Уследили су сјајни потези Смита који је сачувао лопту и потом је додао Пантеру који је уписао нове поене. Смит је потом остао сам и погодио је за изједначење – 29:29.
21:03 12.04.2024
14' – Пробудио се капитен
Рујверс је прекинуо серију Партизана, а потом Прадиља прави фаул над Пантером. Капитен црно-белих са линије пенала је уписао прве поене на утакмици. Џонс поентира на другој страни, а онда још једном и уиграни Пантер – 24:25.
20:59 12.04.2024
12' – Вратио се Партизан
Џонс није успео да врати тројку, а на другој страни не погађа ни Пантер. Аврамовић постиже поене на продору за серију црно-белих – 20:21.
20:56 12.04.2024
11' – Коначно тројка
Смит је остао сам у ћошку и погодио је тројку на старту друге деонице – 18:21.
20:53 12.04.2024
10' – Крај прве деонице
Поене из игре после дуго времена донео је Понитка чиме је на кратко покренуо црно-беле. Ипак после првих десет минута задовољнији су гости – 15:21.
20:41 12.04.2024
6' – Валенсија преокренула
Неочекивано је Валенсија ушла у серију од 8:0 и тако преокренула резултат – 8:10.
20:38 12.04.2024
4' – Аврамовић у ритму
Одличан је Аврамовић, а гости се и даље муче да дођу до поена – 8:2.
20:35 12.04.2024
2' – Воде црно-бели
Рујверс погађа прве поене за Валенсију која потом прави трећи тимски фаул. – 6:2.