Срби обележили торински дерби – Душан шутирао, Вања магично бранио

© AP Photo / Marco AlpozziДушан Влаховић
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 13.04.2024
Фудбалери Торина и Јувентуса одиграли су 0:0 у локалном дербију, а у првом плану били су Душан Влаховић и Вања Милинковић-Савић. Душан је шутирао и улазио у шансе, а Вања се поново показао као веома поуздан међу стативама.
Влаховић се само у првом полувремену нашао у две велике шансе, али није успео да савлада Милинковић-Савића. Слично је било и у наставку када је такође Вања излазио као победник из дуела.
Голман репрезентације Србије био је одличан на овом мечу, а бранио је покушаје и осталих играча Јувентуса, као што је то био шут Јилдиза у 76. минуту.
Вањи је ово 16. утакмица у сезони на којој није примио гол што је заиста одличан податак и показатељ како добро брани.
Такође, и Војћех Шченсни, голман Јувентуса, могао је да се радује јер је на добар начин одрадио свој јубиларни 100. меч у дресу Старе даме.
Филип Костић је био такође стартер, он је замењен у 64. минуту, док је Влаховић напустио игру у 78. минуту.
На крају само 0:0, али далеко од тога да није било узбуђења. У најмању руку нама је било занимљиво јер су Срби били у првом плану у овом торинском дербију.