Невероватан пораз Партизана на Брду – Звезда без проблема против Железничара

© Sputnik / Лола ЂорђевићТренер Игор Дуљај
Тренер Игор Дуљај - Sputnik Србија, 1920, 14.04.2024
Фудбалери Партизана доживели су невероватан пораз на гостовању Чукаричком - 3:2 (1:0)! Губили су са 0:2 све до 90. минута, потом су дали два гола за четири минута за изједначење, па одмах затим примили још један гол после чега су изгубили. Раније су фудбалери Црвене звезде у 30. колу Суперлиге савладали екипу Железничара резултатом 3:0.
Лоша вест по црно-беле је и то што је Игор Дуљај добио жути картон и неће водити екипу против Црвене звезде, а на све то се и голман Александар Јовановић повредио.
Голове за Чукарички дали су Винисијус Мело у 28, Ђорђе Ивановић у 51. и Бојица Никчевић у 94. за тријумф. Стрелци за Партизан били су Ксандер Северина у 90. минуту и Самед Баждар у 92.
Црвена звезда сада има 77 бодова, док је Партизан на 70. Јасно је да су црно-бели направили огроман корак уназад у борби за титулу. Последњу шансу да нешто поправе имаће у суботу у вечитом дербију и то у гостима.
Није ни Црвена звезда отворила спектакуларно сусрет са Железничаром, тражила се права прилика које није било, већ су првих пола сата обележили шутеви који нису били велика претња за противника из Панчева.
Тек у 31. минуту конкретнију прилику имао је Мирко Иванић, али лопта је прошла поред стативе. Изгледа да је таква ситуација била потребна како би се црвено-бели покренули.
У 45. минуту на истеку првог полувремена Иванић је захватио главом лопту коју је послао Букари и тако донео предност Звезди од 1:0. Судија је игру продужио за још три минута, а у току надокнаде Шериф Ендиаје погодио је стативу.
Дуго је резултат стајао непромењен, а онда је у 72. минуту шансу искористио Ендиаје који је затресао мрежу за 2:0.
Само неколико минута касније Александар Катаи погодио је стативу, али Звезда је ипак у 86. минута дошла до предности од 3:0 голом Олајинке.