Јовељић лансирао Галакси на врх и наставио трку са Суаресом – Меси се „играо“ /видео/

© AFP 2023 / PATRICK T. FALLONДејан Јовељић
Дејан Јовељић - Sputnik Србија, 1920, 14.04.2024
Потенцијални српски репрезентативац Дејан Јовељић наставио је голгетерски низ у Америци и остао је на врху листе стрелаца заједно са славним уругвајцем Луисом Суарезом, обојица имају по шест голова. Он је у тријумфу Лос Анђелес Галаксија у Ванкуверу резултатом 3:1 постигао први гол за свој тим.
Играо се 56. минуту када је Дејан Јовељић „разбио досаду“ и пронашао пут до мреже коју је до тог тренутна фантастично бранио Такаока. У редовима домаћег састава екипе Ванкувер Вајткепс свих 90 минута одиграо је Ранко Веселиновић, некадашњи дефанзивац новосадске Војводине.
Галакси је испустио стечену предност у 77. минуту, након што је погодио Брајан Вајт, да би у распону од 80. до 82. минута гости из Лос Анђелеса двапут погодили у мету за коначних 3:1. Стрелци су били Пејнтсил и Фагундез, чиме се Галакси пробио на врх табеле МЛС лиге, док је Ванкувер склизнуо на друго место.
Пре Дејана Јовељића на терену су били Лео Меси и Луис Суарес који су водили Интер Мајами до тријумфа на гостовању Спортинг Канзас ситију.
После мирољубивих 1:1 на полувремену, на сцену су ступили управо славни Аргентинац и убојити Уругвајац. Прво је Меси погодио за 2:1 у 51. минуту, Томи је изједначио седам минута касније, да би кочаних 3:2 за госте поставио Луис Суарез у 71. минуту.
Био је то бившем шпицу Барселоне и Ливерпула шести гол у МЛС лиги ове сезоне, колико имају лидери америчког првенства, Јовељић, Бентеке, Арганго и Морган.
Прати их магични Аргентинац који је на коти 5.