Српско вече у НБА: Јовић славио против Рајаковића – Богданових 18 поена, победа Мицића и Покушевског

© AP Photo / LM OteroБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 14.04.2024
Српско вече у НБА лиги. На делу су били и наши играчи и тренер Дарко Рајаковић. После свега можемо да констатујемо да је Никола Јовић са Мајамијем надиграо Дарков Торонто, да је Богдан Богдановић изгубио са Атлантом од Индијане, те да су Василије Мицић и Алексеј Покушевски победили у дресу Шарлота.
Кренимо редом, од утакмице Мајамија и Торонта - 118:103.
Никола Јовић завршио је дуел са три поена, три скока и једном асистенцијом за 15 минута у игри, док је Рајаковић уписао нови пораз на клупи Торонта.

Богдан Богдановић је одиграо пристојно у поразу Атланте од Индијане - 157:115. Српски снајпер завршио је дуел са 18 поена и четири скока, шутирао је 3/8 за три поена, провео је 27 минута на паркету, али шта рећи за одбрану његове екипе која је била попту швајцарског сира.

Заиста је помало и невероватан податак да су Хокси примили 157 поена...
У плеј-ину ће играти Филаделфија против Мајамија, а поражени из тога дуела ће се састати са бољим из меча Атланте и Чикага, који су лигашки део завршили на деветом и десетом месту.

Шарлот је надиграо Кливленд у гостима са 120:110, а на терену су се нашла двојица Срба - Алексеј Покушевски и Василије Мицић. Покушевски је уписао осам поена, пет скокова и три асистенције за 19 минута, а Васа је додао три поена, скок и четири асистенције. Провео је девет минута на терену.

Тристан Вукчевић због повреде није улазио у игру на гостовању Бостону коју су Визардси изгубили са 132:122.