Звездин преокрет за памћење против Студената – пресудила серија тројки!

© Sputnik / АБА лигаНемања Недовић, Црвена звезда
Немања Недовић, Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 15.04.2024
Кошаркаши Црвене звезде дочекали су Студентски центар у првом мечу плеј-офа АБА лиге и успели су да направе преокрет за памћење! Губили су 15 разлике на уласку у последњу деоницу, а на крају су победили са 83:81. Није било лако присталицама Звезде овог поподнева, али имају разлога за славље.
Важне пенале на крају погодио је Дејан Давидовац, промашио је један на крају чиме је дао шансу Студентима да победе, али је Богавац промашио. Звезда тако води са 1:0 у серији која се сели у Подгорицу.
Најефикаснији у победи Звезде били су Милош Теодосић са 17 поена и осам асистенција и Лука Митровић који је додао 14 поена и пет скокова. Код Студената је Томислав Ивишић убацио 14 поена.
Занимљиво је да су гости боље отворили утакмицу и после серије грешака црвено-белих повели са 5:1, затим и 8:1, после чега се чекао Звездин одговор.
Ипак, како су минути одмицали тако се екипа Јаниса Сферопулоса мучила, па је Студентски центар и на полувреме отишао са предношћу од чак 10 поена - 40:30.
Мало ко је могао да очекује овакав расплет догађаја у Арени која је била значајно више празна, него ли испуњена. Присутни су кошаркаше на полувреме испратили звиждуцима.
На старту другог полувремена црвено-бела кола су кренула низбрдо, а Студентски центар је стигао до предности од 53:37 после чега је Сферопулос морао хитно да затражи тајм-аут.
Добром игром Луке Митровића и Џоела Боломбоја Звезда је успела да смањи резултат, али је у последњу деоницу ушла са 15 поена заостатка.
Када су црвено-бели кренули на све или ништа почели су да погађају тројке, прецизни су били Теодосић, Давидовац и Недовић па је разлика пала на само три поена, а онда и до изједначења на два и по минута пре краја.
На крају је дошло до потпуног преокрета.
Звезда је данас прошла кроз иглене уши. Било је то жестоко коцкање.