Срби настављају голеаду на Чизми – погодио и Лазовић /видео/

© AP Photo / Paola GarbuioДарко Лазовић
Дарко Лазовић - Sputnik Србија, 1920, 15.04.2024
Мало, мало па у Италији Срби дају голове. Погађају и Душан Влаховић и Лука Јовић и Лазар Самарџић, а сада је ред дошао на Дарка Лазовића. Он је био прецизан на гостовању његове Вероне Аталанти.
Играо се 56. минут, Аталанта је водила са 2:0 у том моменту, али је Србин дао наду Верони која је четири минута касније и изједначила.
Лазовић је до гола дошао после акције која је ишла са десне стране. Добио је лопту у централном делу игралишта, на неких 17 метара и прецизним ударцем по земљи донео је први гол својој екипи на утакмици.
Иако смо навикли Лазовића да гледамо у акцијама пробијања противничке одбране по крилу, сада је показао да уме да буде опасан из различитих позиција.
Надајмо се да ће српски фудбалери наставити у овом стилу и да ће у правој форми дочекати Европско првенство.