Пантер у „новом оделу“ водио Партизан до победе над Игокеом /видео/

© Sputnik / Лола ЂорђевићКошаркаш Партизана Кевин Пантер
Кошаркаш Партизана Кевин Пантер - Sputnik Србија, 1920, 17.04.2024
Кошаркаши Партизана уписали су победу над Игокеом резултатом 94:85, у првом четвртфиналном мечу плеј-офа АБА лиге. Црно-бели су пред својим навијачима истрчали на паркет „Београдске арене“ у новим дресовима, а до тријумфа их је водио капитен Кевин Пантер са 18 поена.
Изузетно изједначена и ефикасна уводна четвртина почела је поенима Алексе Аврамовића, коју је у своју корист решио Партизан резултатом 27:23 уз високе проценте шута за три поена.
Пресликан сценарио виђен је и у другој деоници. Тим Жељка Обрадовића поново је бројао до 27, а примио је пола коша мање него у уводних 10 минута.
Бруно Кабокло био је на девет поена, исто толико имали су Џејмс Нанели и Смит, док је с друге стране фантастичан био Марио Накић.
Син Партизанове легенде Ива Накића, убацио је чак 15 од укупних 45 поена Игокее до полувремена, имао је јш две асистенције и исто толико скокова за 16 минута на паркету. До краја утакмице убацио је још шест поена и био је најефикаснији актер сусрета.
Наставак је донео серију гостију из Лакташа 7:0, па је резултат био 54:52 и Обрадовић је морао да реагује тајмаутом.
Тргао се Партизан и одговорио серијом 5:0, тројка, па двојка Кевина Пантера. Интересантно да се свака од прве три четвртине завршавала кошем Игокее уз звук сирене, с обзиром на то да су гости убацили тројку, у одлучујући квартал ушло се резултататом 71:61.
Партизан је до највеће предности од +14 стигао почетком одлучујуће четвртине после коша Кевина Пантера, а затим је Ален Смајлагић повисио на 16 разлике!
Уследио је промашај Игокее и нова тројка Кевина Пантера - 84:65, који је за три шутирао 3/3 и имао је у том тренутку 17 поена, те је био најефикаснији у редовима црно-белих, а меч је окончао са 18 поена. Партизан је на крају славио резултатом 94:85 и реванширао се Игокеи за пораз у Београду у лигашком делу, када су гости имали далеко веће проценте погођених шутева.
Подсетимо, четвртфинална серија АБА лиге игра се на два добијена меча. Црно-бели у недељу гостују Игокеи у Лакташима од 18 часова.