Два хорор сценарија за Барселону и једна тешка оптужба: „Уништени смо“

© AP Photo / Joan MonfortБарселона
Барселона - Sputnik Србија, 1920, 18.04.2024
Барселона је испала од Пари Сен Жермена у четвртфиналу Лиге шампиона, због дебакла на Монжуику – 1:4, упркос претходној победи у Паризу резултатом 3:2. Црвени картон који је судија доделио Арауху био је ударац од ког Каталонци нису успели да се опораве.
Болна је свака елиминација, болна је и ова посебно, јер је тренер Ћави Ернандез оптужио румунског судију Иштвана Ковача за такав сценарио.
Ипак, елиминација није најгоре што се десило Каталонцима. Наиме, бордо-плави остали су без финансијске инјекције од чак 50 милиона евра јер неће бити актери клупског светског првенства које је на програму 2025. године на лето.
Трка за пласман водила се између два шпанска клуба, Барселоне и Атлетико Мадрида, а „јорганџије“ које су такође елиминисане у четвртфиналу Лиге шампиона, успеле су да скупе више бодова и нађу се на поменутом турниру, где ће част Пиринеја бранити још и Реал Мадрид.
Барселона претходних година има озбиљних финансијских проблема, још од одласка Леа Месија и финансијског фер-плеја, па јој је сваки милион добро дошао, а камоли загарантованих 50 милиона за само учешће, док би на то уследили бројни бонуси од спонзора и продатих карата, ТВ права...
Барселона се дебаклом од Пари Сен Жермена пред својим навијачима опростила од тога, а тренер Ћави Ернандез је за све окривио судију.
Дембеле, Мбапе и Витиња напунили су до врха мрежу Тер Штегена, а ништа не би било тако, према мишљењу Ћавија, да Румун у 29. минуту није показао директан црвени картон Роналду Арауху.
„Рекао сам судији да је био грозан. Црвени картон Арауха је све променио. Да смо остали изједначени на терену, све би било другачије. Стојим при својим речима и рекао сам судији да је онд одлучио ову утакмицу. Правили смо и ми грешке, али на неке ствари не можете да гледате и да ћутите“, рекао је Шпанац, који је у другом полувремену такође искључен због приговора.
Ћави је имао само речи хвале за своје изабранике, који су се борили до последњег минута у спектакуларном двобоју са Парижанима.
„Наша европска сезона је окончана, честитке момцима. Дали су све од себе у четвртфиналу. Не волим да коментаришем суђење, али сам овога пута морао. Осве што смо урадили у Европи ове сезоне, уништиле су судије“, закључио је стратег Барселоне, који је најавио одлазак на крају сезоне.
Медији у Каталонији увелико су кренули да лицитирају са његовим наследником, а као најозбиљнији кандидат помиње се бивши фудбалер Барселоне и Ћавијев саиграч - Рафаел Маркез.