Ливерпул кренуо, стао и испао – Тадић један од трагичара, крај и за Живковића /видео/

© AP Photo / Murat AkbasДушан Тадић
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 19.04.2024
Узбудљива ноћ је иза нас у Лиги Европе и Лиги конференција, а познати су сви полуфинални парови у оба такмичења. Ливерпул који је јурио три гола заостатка у Бергаму код Аталанте завршио је учешће, иако је повео раним голом Мохамеда Салаха, тријумф од 1:0 био је довољан само за испадање. Душан Тадић је промашио пенал за Фенер против Олимпијакоса.
У Лиги Европе, осим Аталанте, прошли су још Рома, која је избацила Милан, Леверкузен је опет „преживео“ и елиминисао Вест Хем - 1:1 (први меч 0:2), а Марсеј Бенфику после продужетака, јер је у регуларних 90 минута, као и после два продужетка од по 15 минута, укупан резултат био 2:2.
Али, кренимо редом, од утакмице од које се највише очекивало у којој су "редси" Јиргена Клопа морали јуре три гола заостатка.
Стартовало је идилично за Енглезе, пенал већ у седмом минуту који је реализовао Египћанин Мохамед Салах. "Отворили" су гости на време Аталанту, али се на крају испоставило да је то био једини гол у Бергаму и захваљујући тријумфу Италијана на Енфилду резултатом 3:0, прошли су међу четири најбоља тима Старог континента у Лиги Европе.
Аталанти ће на путу ка финалу које се игра у Даблину стајати Марсеј који је успео да надокнади гол заостатка из Лисабона. Тамо су изгубили 2:1, а на свом "Велодрому" славили су 1:0, па како правило гола у гостима више не важи, приступило се продужецима, а затим и пеналима који су били кобни за Бенфику.
Немања Матић - Sputnik Србија, 1920, 19.04.2024
Матић револтиран због Косова: „Ех, Грци, бивша браћо, ово вам нећемо опростити“
Узбудљиво је било у Лондону, где је Вест Хем голом Мајкла Антонија повео већ у 13. минуту и чинило се да би могао да приреди чудо и да надокнади 2:0 из првог меча у односу на новог шампиона Бундеслиге - Бајер Леверкузен.
Ипак, "аспиринџије" су успеле да наставе сезону без пораза у свим такмичењима, захваљујући касном голу Фримпонга, који је погодио у 89. минуту, па чета Ћабија Алонса и даље није изгубила на три фронта, и још јеу игри за "триплету".
Противник Леверкузену у полуфиналу биће Рома која је укупним резултатом 3:1 елиминисала Милан. Прво тријумф на Сан Сиру - 1:0, а онда и у реваншу у Риму - 2:1-
Када је у питању треће по јачини европско фудбалско такмичење - Лига конференција, било је лоше вече за српске репрезентативце.
Душан Тадић био је један од трагичара у елиминацији Фенербахчеа од Олимпијакоса у Истанбулу.
Грци су добили први меч на "Караискакису" 3:2, да би у реваншу Фенер славио после 90 минута голом Кахвечија у 11. минуту.
До краја сусрета мреже су неочекивано мировале, а како ни током продужетака није било голова тако се приступило пенал-лутрији.
Голман гостију Грк Цолакис зачарао је мрежу и одбранио је чак три једанаестерца.
Први управо капитену Србије и лидеру Фенербахчеа, после чега је скидао ударце још Турчину Џенгизу Ундеру и искусном Италијану Бонућију. С друге стране, непрецизни су били Ел Араби и Бразилац Родинеј.
Испао је и ПАОК нашег Андрије Живковића, који је у оба меча изгубио од Клуб Брижа. "Тумбу" је утишао Јутгла са два гола у првом полувремену - 0:2, што је био и коначан резултат, па су Белгијанци после 1:0 на свом терену славили и у гостима.
АНдрија Живковић у игру је ушао у 46. минуту уместо Мурга, али није успео да помогне свом тиму да стигне макар до једног гола који би унео резултатску неизвесност у овај двомеч.
Бриж ће у полуфиналу играти против Фиорентине, која је избацил после продужетака Викторију Плзењ, други пар чине: Астон Вила и Олимпијакос.