Велико изненађење у Мадриду – али и победе Рубљова и Алкараса

© AFP 2023 / VALERY HACHEАндреј Рубљов
Андреј Рубљов - Sputnik Србија, 1920, 28.04.2024
Андреј Рубљов, руски тенисер, пласирао се у осмину финала мастерса у Мадриду победом над Алехандром Давидовичем Фокином резултатом 7:6, 6:4. Том мечу претходило је велико изненађење јер је Холгер Руне поражен од стране Талона Грикспора 6:4, 4:6, 6:3. После њих на терену је био Карлос Алкарас који је рутински савладао Тијага Сејбота Вајлда 6:3, 6:
Након што је ређао поразе на претходна три турнира Андреј Рубљов коначно се вратио у форму. Није имао лак задатак против неугодног Алехандра Даидовича Фокине, а колико је меч био тежак видело се током првог сета.
Не само да није било брејка, већ није било ниједне брејк лопте. Одлучио је исцрпни тај-брејк тек када је Андреј стигао до резултата 12:10. Пре тога је чак пет сет лопти пропустио Шпанац.
Док је у првом сету фалило брејкова и шанси, у другом их је било и превише.Одмах су разменили по један да би потом низали неискоришћене шансе да један другом одузму сервис гем. Први је преломио Рубљов што се испоставило и као пресудан тренутак меча.
У осмини финала руски тенисер играће против Талона Грикспора који је направио највеће изненађење у досадашњем току турнира.
Холандски тенисер савладао је Холгера Рунеа, младог данског тенисера, после борбе у три сета. Иако је та побед велико изненађење, слутило се да би Руне могао да буде елиминисан јер се претходно намучио против Аргентинца Маријана Навонеа.
Само током другог сета успевао је Данац да држи конце, док је Грикспор у првом и трећем доминирао због чега је заслужено дошао до победе.
Улогу фаворита без проблема је оправдао Карлос Алкарас. Младом Шпанцу било је потребно свега сат времена и 15 минута да пошаље кући Сејбота Вајлда из Бразила.
У другом сету шпански тенисер посебно је био доминантан, повео је са 5:0, али противник је успео да врати један брејк.