Бајерн Минхен - Реал Мадрид - Sputnik Србија

Тренутак магије, блицкриг, два пенала – Бајерн и Реал приредили спектакл у Минхену

У првој полуфиналној утакмици Лиге шампиона виђен је сјајан обрачун између Бајерна из Минхена и Реал Мадрида, а све је завршено узбудљивим ремијем – 2:2 (0:1). Дуел сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Бајерн је боље отворио утакмицу, створио је неколико јако добрих шанси, између осталог и Лирој Сане није био прецизан.
Оно што Бајерн није искористио јесте Реал Мадрид у 24. минуту. Видео је Минхен тренутак магије када је Тони Крос проиграо Винисијуса Жуниора на врхунски начин, а овај одрадио посао до краја и одвео Краљевски клуб у предност.
У појединим моментима првог полувремена деловало је да Реал држи лопту и потпуно диктира ритам утакмице, а на паузу између два полувремена гости су отишли са 1:0.
Ипак, у наставку је дошло до велике промене ситуације, уследио је прави блицкриг.
Бајерн је у само неколико минута успео да преокрене. Прво је Сане после сјајне акције погодио у 53. минуту, а само четири минута касније Кејн је дао гол са беле тачке за потпуни преокрет.
Ипак, како је Бајерн дошао у предност, тако је Реал вратио меч у егал. Винисијус Јуниор је погодио са беле тачке у 83. минуту.
Шта нас тек чека у реваншу 8. маја у Мадриду?
22:51 30.04.2024
КРАЈ
На крају 2:2
22:41 30.04.2024
82' – Изједначење - 2:2!
Пенал за Реал Мадрид извео је Винисијус Јуниор и погодио је са беле тачке за 2:2
22:24 30.04.2024
66' – Велика шанса за Кејна
Могао је Бајерн до 3:1, покушај Кејна прошао је тик поред стативе - остаје 2:1
22:14 30.04.2024
57' – Преокрет Бајерна!
У само пар минута потпуни преокрет, сада је погодио Кејн са беле тачке - 2:1! Сјајан посао одрадио је Мусијала, а Васкес је направио прекршај
22:11 30.04.2024
53' – Сане изједначује на 1:1
Страшна соло-акција и леп погодак Лироја Санеа за поравнање резултата
22:09 30.04.2024
50' – Брани Нојер
Каква шанса за Реал! Крос се нашао у прилици, лепо је шутирао, али је Мануел Нојер одлично одреаговао. Остаје 0:1
22:04 30.04.2024
46' – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме на Алијанц арени, видећемо колико ће Бајерн ризиковати и напасти госте или ће играти тактичније
21:50 30.04.2024
Полувреме
После 45 минута игре резултат је 1:0 за Реал Мадрид. Једини гол дао је Винисијус у 24. минуту
21:46 30.04.2024
44' – Лош ударац Родрига
Имао је Родриго шансу на другој страни из слободног ударца, али је погодио живи зид - 0:1
21:43 30.04.2024
42' – Шанса за Бајерн
Очекивали су навијачи Бајерна гол, имали су Баварци слободан ударац, извео га је Хари Кејн, а лопта је прошла мало поред стативе - 0:1
21:33 30.04.2024
31' – Гости диктирају ритам
Реал води, Реал држи лопту и диктира ритам утакмице. Може се рећи да доминира у појединим моментима после почетних напада Бајерна
21:24 30.04.2024
24' – Реал води 1:0
Винисијус Жуниор доводи Реал у предност, фантастична асистенција Кроса
21:13 30.04.2024
11' – Мусијала
Мусијала је покушао са левом ногом, али је пребацио гол
21:07 30.04.2024
5' – Кејн
Пробао је Бајерн са опасним нападом, Кејн се опробао, али остаје 0:0
21:01 30.04.2024
1' – Почела је утакмица
Стартовао је дуел Бајерна и Реала
14:59 30.04.2024
Добро дошли
Поштовани читаоци Спутњика, добро вече и добро дошли на текстуални пренос утакмице Лиге шампиона која се игра између Бајерна из Минхена и Реал Мадрида. Дуел стартује од 21 час.