Када пада онда лије – Његош режирао пети узастопни пораз Партизана! /видео/

© Фото : ФК Партизан / Мирослав ТодоровићАлександар Јовановић
Александар Јовановић - Sputnik Србија, 1920, 02.05.2024
Фудбалери Партизана поражени су од Војводине резултатом 3:2 у 33. колу Суперлиге. Натмурени облаци и даље су над Хумском, црно-бели уписали су пети пораз у низу, а главни режисер последњег је Његош Петровић који је готово у последњим секундама постигао гол за победу гостију.
Силовито су гости из Новог Сада отворили дуел, упркос јаком пљуску нису чекали да почну опасно да прете. У првих 15 минута неколико пута су шутирали ка голу Партизана, али нису успевали да затресу мрежу.
Како то обично бива после пропуштених прилика стигла је казна и то онаква какву су најмање желели. У 18. минуту фудбалери Партизана коначно су успели да створе шансу и направили су гужву испред гола гостију, а лопта је ударила у Ђорђа Црномарковића који је постигао аутогол.
Имао је после неколико минута прилику Матеус Салдања да повећа предност, али није био довољан прецизан, а онда су поново почеле претње Војводине.
У 38. минуту Дејан Зукић прошао је по десној страни, а Кејлеб Сари је потом искористио лошу реакцију одбране црно-белих и постигао је гол за 1:1.
Поново је шансу пропустио Салдања, а онда у 44. минуту Зукић постиже фантастичан погодак за преокрет односно 2:1.
Никако ни у другом полувремену није ишло Партизановом Бразилцу па је тако уместо њега ушао Немања Николић, а уместо Алексе Јанковића Гох.
Почели су црно-бели боље да играју, а у 57. минуту Аранђел Стојковић затресао је мрежу за 2:2. Само минут касније затресла се мрежа домаћих, али гол није признат због опасне игре па је тако резултат остао непромењен.
После десет минута поново су гости били у сјајној прилици да још једном направе преокрет, али Алекса Вукановић погађа пречку. Нова шанса догодила се убрзо са друге стране, али није Бирбас Натхо био довољно прецизан.
Поново је Војводина била боља и опаснија и поново су могли до преокрета у 77. минуту. Михаило Ивановић постигао је гол за 3:2, међутим Срђан Јовановић поново поништава погодак гостију због претходног фаула.
На самом крају у 94. минуту из велике даљине Његош Петровић, бивши играч Црвене звезде, тресе мрежу и уписује победу! Партизан је поражен у петој узастопној утакмици.
ТСЦ сада има све озбиљније шансе да се избори за друго место на табели.