Далас у полуфиналу – Лука и Кајри пресудили Клиперсима /видео/

© AP Photo / Eric Christian SmithЛука Дончић
Лука Дончић - Sputnik Србија, 1920, 04.05.2024
Готово је! Кошаркаши Далас Маверикса изборили су пласман у полуфинале Западне конференције, након што су у шестом мечу победили Лос Анђелес Клиперсе резултатом 114:101, па ће им наредни противник бити Оклахома. У другом мечу одиграном у ноћи између петка и суботе Орландо је савладао Кливленд – 103:96, изборивши мајсторицу.
Мавси су на крилима Луке Дончића и Кајрија Ирвинга који су заједно убацили 58 поена, успели су да елиминишу Клиперсе који су били лишени услуга искусног Каваја Ленарда. „Канџа“ није била у могућности да помогне Полу Џорџу, Ивици Зупцу и остатку екипе, па је резултат на крају серије 4:2.
Далас је уводну деоницу добио резултатом 34:26, да би у наставку дошло до буђења гостију из Лос Анђелеса који су се изборили за егал на полувремену – 52:52.
Тренер КК Монако Саша Обрадовић - Sputnik Србија, 1920, 04.05.2024
Ни Обрадовић није успео да их заустави... /видео/
Ипак, чини се да је велики одмор више пријао домаћем саставу, који је изашао на паркет и са чак 15 разлике успео да добије трећи квартал и тако да преломи меч – 35:20.
Далас је до краја сусрета без већих проблема успео да одбије налете „српског зета“ Пола Џорџа и остатка екипе, за коначних 114:101.
Најефикаснији актер сусрета био је Кајри Ирвинг са 30 поена уз шест скокова и четири асистенције за чак 42 минута проведених на паркету.
И Дончић, који је био ровит у претходном сусрету који су такође добили Мавси, играо је чак 43 минута и за то време убацио је 29 поена, имао је и 13 додавања и седам ухваћених лопти, па је јасно да је Даласов суперстар дуо пресудио Клиперсима
Мавсима ће наредна препрека на путу ка финалу конференције бити Оклахома Сити Тандер која је претходно елиминисала Њу Орлеанс Пеликансе с максималних 4:0, а блистао је Канађанин Шеј Гилџес-Александер.