Месијева „петица“ за десетку /видео/

© AP Photo / Lynne SladkyЛионел Меси
Лионел Меси - Sputnik Србија, 1920, 05.05.2024
Лионел Меси, прослављени аргентински фудбалер, режирао је спектакуларни преокрет у мечу Интера из Мајамија и Њујорка у МЛС лиги. Аргентинац је уписао чак пет асистенција, а његов тим на крају је славио резултатом 6:2.
Невероватну партију приказао је Лионел Меси који је још једном показао да осим величанствених голова зна да дели и величанствене асистенције.
Прослављени Аргентинац постао је први играч у историји МЛС лиге који је на једном мечу уписао пет додавања.
Интер из Мајамија губио је после првих 45 минута игре, јер је у 30. минуту Данте Ванзеир постигао гол за 1:0.
Друго полувреме било је као потпуно друга утакмица. У 48. минуту Матијас Рохас затресао је мрежу после Месијеве асистенције, да би после непуна два минута Аргентинац и сам постигао гол за преокрет.
У 62. минуту лопту је поново додао Меси и то поново Рохасу за великих 3:1, али ни то није био крај. Седам минута касније гол уписује Суарес на нову асистенцију невероватног Леа. Иста сцена виђена је још и у 75. односно 81. минуту.
Суарес је постигао хет-трик, а невероватни Меси са друге стране меч је завршио са голом и пет асистенција и зато је потпуно заслужено добио оцену десет на сајту „Софаскор“.
За коначних 6:2 погодио је из пенала Емил Форсберг.