Звезда елиминисана из Лиге Европе, иако је двапут одолела Милану

© REUTERS / DANIELE MASCOLOФудбалери Звезде незадовољни одлуком судије Манцана
Фудбалери Звезде незадовољни одлуком судије Манцана - Sputnik Србија, 1920, 25.02.2021
Фудбалери Црвене звезде елиминисани су из Лиге Европе после ремија са Миланом резултатом 1:1 у реванш мечу шеснаестине финала Лиге Европе. Укупан резултат двомеча био је 3:3, али је италијански клуб прошао даље због више голова постигнутих у гостима.

Звезда је и други пут у последњих неколико сезона заустављена у првој нокаут фази Лиге Европе, што је био случај и против московског ЦСКА 2018. године.

После 2:2 у Београду и 1:1 у Милану одлучило је правило гола у гостима, а пошто су Росонери постигли два у Србији, а црвено-бели један у Италији, даље је прошао Милан.

Меч сте могли да пратите уживо на нашем порталу – ОВДЕ

Утакмица није добро почела за Звезду пошто је Марко Гобељић скривио пенал у седмом минуту. Рука му није била уз тело, те је арбитар показао на белу тачку. Лопту је узео Френк Кеси који је рутински савладао Милана Борјана (1:0).

Иако је ово био шок за црвено-беле, фудбалери нису клонули и били су бољи ривал на терену. Играче Милана је очигледно опустило почетно вођство и шампион Србије знао је то како да искористи.

Екипа Дејана Станковића почела је да ствара шансе и било је питање времена када ће уследити нека стопостотна шанса. Црвено-белима у 19. минуту поништен је гол јер је Радован Панков играо руком пре шута Ел Фарду Бена.

Бен није имао среће ни у 22. минуту када је погодио пречку из слободног ударца, али зато јесте два минута касније. Иванић га је сјајно пронашао, а овај је шутем у доњи леви угао матирао Донаруму.

Звезда је наставила са добром игром, међутим, на тренутак су били неопрезни и Милан је имао велику шансу у 37. минуту. Дало је остао сам у казненом, а на срећу црвено-белих шутирао је у Борјана који је ногама одбранио шут.

До краја полувремена Гелор Канга је запретио ударцем са 30 метара, али није виђено више прилика, те су екипе на петнаестоминутну паузу отишле са резултатом 1:1.

Тренер Милана Стефано Пиоли реаговао је полувремену увевши Златана Ибрахимовића и Анта Ребића, на другој страни Станковић је заменио Срнића са Петровићем. Ибрахимовић је одмах унео енергију у игру „росонера“, па је Звезда углавном била у подређеном положају на старту другог периода игре.

Звезда се убрзо ослободила притиска, а прву шансу у наставку имао је Мирко Иванић. Иванић је имао одличан први контакт са лоптом, створио је предност, ушао у казнени, али је му је блокиран шут и црвено-бели добили су само корнер из ког нису успели много да ураде.

Најбољу прилику и другом полувремену наш представник је имао у 68. минуту, када је Бенов ударац фантастично зауставио Донарума.

Одмах након његове одбране још једну стопостотну шансу имао је и Гобељић, али је ногу послао далеко изнад гола.

Непуних 120 секунди касније Гобељић је направио још један груб старт у одбрани, а судија овог пута није имао милости, па га је другим жутим, односно црвеним картоном послао у свлачионицу.

Милан је постигао још један гол у 70. минуту када је Салемакерс затресао Борјанову мрежу, али је он оправдано поништен због офсајда.

До краја меча црвено-бели су били бољи ривал, као и током велике већине утакмице, а по једну солидну шансу пропустили су резервисти Павков и Катаи.

Иако је имала играча мање, Звезда је наставила да напада и путем корнера дође до победоносног гола.

Неколико секунди након истека трећег минута надокнаде Звезда је имала последњи корнер, али судија Манцано је реаговао стриктно по правилима и у том тренутку означио крај меча, због чега је Дејан Станковић бурно, али узалудно реаговао.