Слушајте Sputnik
    Фудбал
    Преузмите краћи линк
    0 10

Фудбалери Партизана пласирали су се у полуфинале Купа Србије пошто су у Хумској без већих проблема победили Вождовац резултатом 4:0 (2:0). Стрелци за црно-беле били су црногорски репрезентативци Шћекић и Вујачић у првом полувремену, док су у наставку погодили још Асано и Натхо.

Утакмицу је из ложе пратио Ивица Краљ, некада легендарни голман црно-белих, који је убудуће обављати посао координатора за спортска питања и скаутинг службу. Нема дилеме да је некадашњи кец Југославије био задовољан новим тријумфом вољеног клуба.

Ивица Краљ
    Ивица Краљ

Партизан под командом тренера Александра Станојевића наставља да руши све пред собом. „Змајеви“ с Вождовца су 16. Партизанова рецка у низу у свим такмичењима, а фасцинантан је податак да је „парни ваљак“ у последња два меча постигао чак девет голова. Рад је на Бањици савладан резултатом 5:0!

Од првог судијског звиждука пред празним трибинама стадиона у Хумској домаћин је показао да изабраници Јована Дамјановића немају шта да траже на путу ка полуфиналу Купа Србије.

Једноставно, црно-бели су у страшној серији, како у Суперлиги, тако и у најмасовнијем домаћем такмичењу, те настављају поход, ка дуплој круни, како је својевремено поручио Филип Стевановић, без обзира на минус шест и меч више у односу на лидера Црвену звезду.

​Након што је Партизан пропустио неколико изгледних прилика, пре свега преко Филипа Холендера који није успео да реализује ситуацију „један на један“, ту је и велики промашај Лазара Марковића већ у трећем минуту када је са пет метара шутирао право у голмана, пут до мреже пронашао је Александар Шћекић у 24. минуту.

Црногорски везиста био је најприсебнији у шеснаестерцу Вождовца после корнера, и из одбитка је донео предност црно-белима. Црногорска веза била је ефикасна у одсуству реализације Партизанових нападача. Предност је дуплирао штопер Игор Вујачић у 32. минуту, после још једног корнера. Био је то уједно и резултат који се отишло на паузу.

Друго полувреме и поново максимално концентрисан и опасан Партизан. Није Станојевић желео ништа да ризикује, нити да одмара играче, већ је наставио с најјачим саставом с којим је и почео двобој четвртфинала Купа Србије с Вождовцем.

Такав приступ је наставио да даје резултат, па је већ у 52. минуту Такума Асано погодио за 3:0, да би Бибрас Натхо поготком у 58. минуту донео предност од чак четири гола свом тиму, па су „змајеви“ морали да гледају у наставку како да избегну бруку.
    Црно-бели су тако на доминантан начин обезбедили полуфинале купа, у којем се налазе још Војводина и Радник Сурдулица, док је утакмица Црвене звезде и ИМТ-а одложена због обавеза црвено-белих у Суперлиги Србије.

Подсетимо, тим Дејана Станковића од 19 часова и 10 минута дочекује Мачву.

► Из Приштине јасно поручују: Нећемо то прихватити