Бјелица одличан у новој победи Сакраменто Кингса /видео/

© AP Photo / Randall BentonНемања Бјелица
Немања Бјелица - Sputnik Србија
Кошаркаши Сакраменто Кингса победили су Финикс Сансе 106:103.

Српски кошаркаш Немања Бјелица изгубио је место стартера ове сезоне, међутим, и поред тога користи сваки минут на терену.

Бјелица је на паркету провео 16 минута и остварио је учинак од 12 поена (5/6 из игре), две асистенције, једног скока и једне блокаде.

Са српским играчем Кингси су били у плусу осам поена када је он био на паркету, те навијаче радује на који начин је играо.

Иако је тек почетак сезоне Сакраменто игра веома добру кошарку, што нису многи предвиђали. Лопта лепо иде у нападу, одбрана је боља него пре и резултат свега тога су две победе у два меча.

У завршници меча Ришон Холмс погодио је два важна слободна бацања за +4 (104:100), а потом Девин Букер није успео да приближи екипу изједначењу.

Санси нису могли да погоде много у последњем минуту и Кингси су их савладали.

Најефикаснији у победничком тиму био је Диерон Фокс са 24 поена и седам скокова, Бегли је имао 13 поена и 11 скокова, Хилд 14 поена, а Барнс 11 поена и 11 скокова.

Бољи од осталих код Финикса били су Девин Букер са 26 поена и Крис Пол са 22 поена, пет скокова и 12 асистенција.