Фудбалери Данске прослављају гол против Чешке - Sputnik Србија

Данска у полуфиналу Европског првенства! /видео/

Фудбалери Данске пласирали су се у полуфинале Европског првенства после победе над Чешком од 2:1.
Данска је решила посао против Чешке у првом полувремену и заказала полуфинални дуел са бољим из окршаја Енглеске и Украјине (21.00).
Нордијској репрезентацији ово је трећи пут у историји да се пласирају међу најбоље четири екипе, након што су 1992. године у Стокхолму били шампиони.
Поразом Чешке најбољи стрелац те екипе Патрик Шик је остао на пет постигнутих голова, колико има и Кристијано Роналдо, па ће бити занимљиво да ли ће их неко престићи до краја шампионата, с обзиром да нико од фудбалера који су и даље на турниру нема више од три поготка.
​Већ у петом минуту утакмице виђена је прва велика прилика која је резултовала голом.
Прилици је претходио сумњив корнер, да би затим Томас Дилејни необјашњиво остао потпуно сам на око десет метара од гола Чешке.
Он је то искористио и главом послао лопту иза леђа Вацлика за 1:0.
Данци су у наредних неколико минута наставили да нападају, али су убрзо Чеси преузели иницијативу и направили опсаду гола противника.
Чешка је константно нападала, док је Данска чекала прилику из контри, које су биле хитре и убојите.
Управо је једна таква севнула у 42. минуту, када је после изузетног центаршута Мелеа на лопту налетео Долберг и сместио у мрежу за 2:0.
Чеси су муњевито кренули друго полувреме, па су после непуна два минута виђене две фантастичне одбране Шмајхела.
Спаса данском голу, ипак, није било у 49. миуту, када је Шик у стилу правог голгетера постигао пети гол на шампионату за 2:1.
Наставак утакмице донео је мање-више оно што је виђено и у претходном периоду, пошто су Данци пуштали противнику иницијативу и нападали углавном путем контри.
И Вацлик и Шмајхел су забележили неколико фантастичних одбрана, те су обе репрезентације врло лако могле до барем једног гола, али су мреже мировале.
На крају је Данска успела да одоли притиску противника и да сачува вођство, те се пласира у полуфинале.

Данска – Чешка 2:1!

Данци чекају бољег из дуела Енглеске и Украјине (21.00) у полуфиналу!

19:52 03.07.2021

Настављају Чеси са нападима дугим лоптама. Овог пута Крменчик шутира из окрета ногом, али лопта одлази далеко преко гола.

19:50 03.07.2021
19:46 03.07.2021

Данци одлично одуговлаче.

19:41 03.07.2021

Избио је у ситуацију један на један са Вацликом сјајни бек Данске, могао да постигне гол, али и да дода неком од два слабо чувана саиграча у казненом простору противника, али... Брани Вацлик!

Излази и стрелац првог гола за Данску Дилејни. Уместо њега на терену је Јенсен. Истовремено Андерсен мења Кристенсена.

19:38 03.07.2021

Стрелац јединог гола за Чехе напушта терен, уместо њега улази Видра. Излази и Шевчик, а на терену је Дарида.

Овако је претходно меч завршио повређени Челустка...

Прилика на другој страни. Снажан шут Поулсена али фантастична одбрана Вацлика.

19:34 03.07.2021

Настављају Чеси да прете из прекида тражећи Соучека, који је поново побегао чувару.

Ипак, поново сјајно реагује Шмајхел и скреће лопту у корнер, из којег Чеси не успевају да поентирају.

19:30 03.07.2021

Иако Чеси и даље нападају, а Данци прете из контри, није толико узбудљиво колико је било на почетку другог полувремена.

У међувремену Данци праве трећу измену, па Вас улази уместо измореног Стригер Ларсена.

И даље је 2:1 за Данску.

19:21 03.07.2021

Данци су урадили оно што најбоље раде – повукли контру. Поулсен је био у прилици, могао је да шутира, али је Соучек феноменално интервенисао, те се том приликом и повредио јер је добио ударац копачком у главу.

Повредио се и Челустка, па уместо њега улази Правец.

19:19 03.07.2021

Излазе Дамсгор и Долберг, улазе Поулсен и Норгор.

19:18 03.07.2021

Селектор Чешке је на полувремену уместо Масопуста убацио Крменчика, који је дефинитивно најбољи актер другог полувремена.

Крменчику недостаје само гол, а велику прилику пропушта на заласку прве четвртине другог дела игре.

19:09 03.07.2021

Патрик Шик сада има пет голова, исто колико и Кристијано Роналдо, чија је Португалија испала.

Шик има исто голова колико је постигао Милан Барош за Чешку на ЕП 2004. године, те је сада изједначио рекорд.

19:08 03.07.2021

Какво првенство игра Патрик Шик, његов пети гол!

Убацио се у казнени, натрчао на лопту и мајсторски матирао Шмајхела.

Чешка је смањила на 2:1!

19:06 03.07.2021

Какав почетак другог полувремена.

После само 30 секунди је Крменчик шутирао, али Шмахјел бриљантно одбранио. Већ у наредном нападу Чеси су имали још једну шансу, али је голман Лестера поново показао зашто је један од најбољих на свету!

19:05 03.07.2021
18:56 03.07.2021
18:48 03.07.2021

Убитачни контранапади су била слика првих 45 минута у Бакуу.

Данска – Чешка 2:0!

18:47 03.07.2021

Сјајни бек Данске, одговоран за други гол, се повредио... Изгледа да ће издржати до полувремена, а видећемо да ли ће се наћи на терену у наставку.

18:41 03.07.2021

Каспер Долберг!

Још једна фантастична акција Данаца која је наместила шансу за младог Каспера Долберга. Одлично је нападач Данске реаговао, али све похвале иду Мелеу за нестварно добар центаршут спољном.

2:0 за Данску!

18:37 03.07.2021

Још једна контра Данаца. Дамсгор је пробио по десној страни, ушао у казнени и шутирао, али је Вацлик одлично одбранио.

Дефинитивно превише простора Чеси остављају за контранападе.

18:33 03.07.2021

Стегли су обруч око гола Чешке Данци, изборили се за неколико корнера, али никако нису могли до озбиљније шансе. Затим је одједанпут севнула контра Данаца, али је Вацлик на време истрчао и успео да спасе свој гол.

Наставили су се напади Чеха, Холеш је шутирао из добре позиције, али је добро постављен био Шмајхел.

Детаљ са утакмице Чешка – Данска - Sputnik Србија
18:24 03.07.2021

Ређају се напади Чешке, који углавном високим лоптама гађају високог Соучека. Чеси покушавају и да противника натерају на што више грешака високим пресингом, али засад промене резултата нема.

18:18 03.07.2021

Поново се нашао у прилици, али је лоше захватио лопту.

Иницијативу су након тог напада преузели Чеси, који све чешће прете.

18:13 03.07.2021

Феноменална лопта Хејбјерга је дошла до Дамсгарда, али се он није најбоље снашао. На њега је истрчао голман Вацлик и одбранио му ударац из непосредне близине.

18:05 03.07.2021

Стрелац је Томас Дилејни!

Одбрана Чешке је оставила фудбалера Борусије из Дортмунда потпуно самог на десет метара од гола, а он је сјајно реаговао главом.

1:0 за Данску!

18:02 03.07.2021
17:57 03.07.2021

Играчи полако излазе на терен...

15:30 03.07.2021

Најбољи стрелац ЕП 2004. године био је чувени Милан Барош са пет голова, а сада његов сународник Патрик Шик може да изједначи или престигне тај рекорд, пошто је у претходне четири утакмице постигао четири гола.

Један од њих дошао је са пола терена...

15:28 03.07.2021
Стадион „Гаспром арена“ у Санкт Петербургу - Sputnik Србија, 1920
Чудесна утакмица у Санкт Петербургу – Шпанија после драме избацила Швајцарску!
Фудбалери Белгије и Италије клече пред почетак утакмице - Sputnik Србија, 1920
Две „голчине“ одвеле Италију у полуфинале – крај за првог фаворита! /видео/

Останите уз Спутњик спорт где ћемо од 18 часова пратити претпоследње четвртфинале Европског првенства.

Бићете у прилици да видите снимке великих прилика и голова неколико минута након што се десе у реалном времену!