Србија и без Јокића победила Грчку и освојила Акрополис куп (видео)

© Фото : fiba.basketballРепрезентативац Србије Богдан Богдановић
Репрезентативац Србије Богдан Богдановић - Sputnik Србија
Кошаркашка репрезентација Србије победила је Грчку после продужетка резултатом 80:85, у последњем мечу на Акрополис купу.

Изабраници Александра Ђорђевића остварили су и шесту победу у припремама за Мундобаскет, који се игра од 31. августа до 15. септембра.

Србија је на овом мечу играла без Николе Јокића, који је у договору са селектором раније отишао за Београд, али ће се убрзо прикључити екипи, јавио је Б92.

„Орлови“ су одиграли добру утакмицу пред пуном ОАКА ареном, а меч су обележила тешка повреда резервног грчког плејмејкера Атинеуа и луда завршница.

Грчка је водила током 38 минута, али је Србија на крилима Богдановића и Бјелице успела да преокрене.

„Орлови“ су имали великих осам поена предности у последњем минуту, али невероватним сплетом околности Грчка је успела да дође до изједначења и продужетка.

Мицић је промашио два кључна бацања, Танасис Адетокумбо је убацио тројку за изједначење, а Богдановић није успео да донесе победу у регуларном делу меча.

Уследили су продужеци у којима је кључну улогу имао Марко Гудурић, који је у последњем минуту ухватио веома важну лопту у нападу, а потом и изнудио фаул за три слободна бацања.

Гудурић је погодио сва три и Србија је отишла на плус 5, на 23 секунде до краја (80:85). То је био и коначан резултат, пошто домаћи састав није успео да поентира.

Најефикаснији код Србије био је Богдан Богдановић са 28 поена, четири скока и четири асистенције, док је Бјелица имао дабл-дабл учинак — 18 поена и 14 скокова.

Грчку су предводили браћа Адетокумбо — Јанис и Танасис. МВП НБА лиге имао је 20 поена, док је нови играч Милвокија убацио 17.

Наше кошаркаше сада очекује пут у Кину, где ће пре почетка такмичења одиграти припремни турнир против Новог Зеланда, Италије и Француске.

Светско првенство игра се од 31. августа до 15. септембра, а Србија игра у групи са Анголом, Филипинима и Италијом.