Сјајан старт Србије, Коларов за битна три бода и велико славље (видео, фото)

© Sputnik / Виталий Тимкив / Уђи у базу фотографијаВелико славље играча Србије после последњег судијског звиждука
Велико славље играча Србије после последњег судијског звиждука - Sputnik Србија
Светско првенство у Русији. Утакмица првог кола групе Е Костарика – Србија. Стадион „Самара арена“ у Самари.

Рекордна посета на стадиону „Самара арена“ у Самари — утакмици између Костарике и Србије присуствовале су 41.432 особе.

© Sputnik / Виталий Тимкив / Уђи у базу фотографијаСлавње Србије
Сјајан старт Србије, Коларов за битна три бода и велико славље (видео, фото) - Sputnik Србија
Славње Србије

КРАЈ УТАКМИЦЕ! СРБИЈА СЛАВИ!

90'+ Судија консултује ВАР због старта Пријовића. Пријовићу жути картон.

Чека се последњи судијски звиждук.

90'+ Велика прилика за изједначење, Руиз са 3 метра преко гола. Судија ипак свирао офсајд.

90'+ Кошкање на клупи Костарике са Немањом Матићем због неспоразума, завршено без последица

© Sputnik / Виталий Тимкив / Уђи у базу фотографијаКошкање на клупи поред клупе Костарике
Кошкање на клупи поред клупе Костарике

90'+ Костић у пуном трку, нерезонски покушај лоба

90'+ Гамбоа покушава из велике удаљености, лопта долази само до Стојковића. Преамбициозно

Играће се још 5 минута надокнаде.

90' Сјајан ударац Костића искоса са 18 метара левом ногом, завршава тик преко пречке

89' Излази Миторвић уз овације са трибина, улази Пријовић

Александар Митровић

87' Након пада Митровића на петерцу, Србија тражи пенал, судија одмахује руком. Игра се наставља

82' Крстајић изводи Тадића, који је испраћен аплаузом са трибина, на терену је Рукавина

76' Нова страшна прилика за Србију, Навас скида лопту на петерцу, Србија и даље напада

75' Солидна шанса за Србију, Сергеј са двадесетак метара шутира преко гола, могао је и да дода

© REUTERS / Pilar OlivaresСлавље Стојковића после вођства
Славље Стојковића после вођства

72' Костарика је кренула офанзивније, чека нас дугих 20 минута

69' Излази Адем Љајић, мења га Костић.

Утакмица се прати по кафићима широм Србије. Лудница и велико славље настали су када је Коларов на спектакуларан начин довео Србију у вођство.

57' ГОЛ! Коларов из слободњака, фантастична парабола са 27 метара у саме рашље

55' Жути картон за Костарику због прекршаја над Митровићем, слободан ударац за Коларова

50' Најбољих неколико минута Србије на мечу, још један центаршут Коларова и нови корнер, Митровић поред гола

© REUTERS / David GrayНајбоља шанса на утакмици Митровића
Најбоља шанса на утакмици Митровића

49' Митровић у стопостотној прилици, 1 на 1 са Навасом, после сјајне акције Србије

46' ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ​

A post shared by @orlovaoa23 on Jun 17, 2018 at 5:22am PDT

Србија игра одличну утакмицу. У нападу се види идеја. Опаснији смо по десној страни, по којој пробијају расположени Тадић и Ивановић. Док је на средини одличан Сергеј Милинковић Савић. Костарика из контри успева да пробије до шеснаестерца, да дође до шансе за шут, али су „тикоси“ углавном добро покривени и блокирани.

45' КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

© REUTERS / Pilar OlivaresМаказице СМ Савића
Маказице СМ Савића

43' НЕВЕРОВАТНА ШАНСА СМС! Покушај маказицама са 12 м, „скинуо“ голман Костарике. Судија ипак свирао сумњив офсајд

42' Опасан шут Калва после соло продора са 16 метара, лопта пролази близу десне стативе.

Костарика се ослободила притиска пред крај првог полувремена. Имали су прилику да из корнера ураде нешто више, али срећом по нас нису створили шансу.

Тадић прави велике проблеме Костарики по десној страни. Србија „сатерала“ противника на његову половину терена.

27' Најбоља прилика за Србију! Сергеј Милинковић Савић сам пред голманом. Навас брани. Ипак је био досуђен офсајд.

26' Гужва у шеснаестерцу Костарике, у последњој секунди Митровићу „скинута“ лопта с ноге

21' Први жути картон на утакмици, зарадио га је Калво прекршајем над Тадићем.

Гледамо сјајну утакмицу, шансе са обе стране

16' Нови центаршут Србије, лопта прелеће Митровића

© REUTERS / Russia Picture ServiceАлександар Митровић

15' Сјајан продор Ивановића по десном боку, центаршут по земљи изблокирао сјајни Навас.

© REUTERS / /David GrayШанса за Србију, Навас одличан.
Шанса за Србију, Навас одличан.

14' Србија узвраћа добром акцијом, Митровић изблокиран.

12' Солдина шанса за Костарику. Лопта је отишла преко гола​

Учешћем на данашњој утакмици, Бранислав Ивановић оборио је рекорд по броју утакмица за репрезентацију Србије. Рекорд је досад држао Дејан Станковић.

3' Костарика на притисак одговара притиском

2' ​Србија кренула жестоко. Две полушансе.

Овако је изгледала свлачионица српске репрезентације уочи меча.

1' УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Фудбалери репрезентације Србије на тренингу пре меча против Костарике на Светском првенству у фудбалу - Sputnik Србија
Један грб, једна застава, један тим... Напред „орлови“, Србија је са вама

Дуго очекивана утакмица за наше навијаче почиње у 14 часова. После 8 година играчи Србије истрчаће на терен на неком великом такмичењу. Славољуб Муслин је успео да одведе репрезентацију на СП у нимало лакој групи, посебно не ако се узме у обзир сам почетак квалификација, кад није постајао ни култ, када су откази селектору били редовна појава, а све екипе из групе биле озбиљан залогај. Успели су „орлови“ да од утакмице до утакмице сакупљају бодове, без киксева којима су били склони кроз историју, и заврше као први у групи, испред Северне Ирске, Велса предвођеног фантастичним Гаретом Бејлом, и Аустрије, која је баш разочарала у овим квалификацијама. Иако је и сам пласман велики успех, екипа не сме тиме да се задовољи.

Због ванфудбалских ствари Муслин је смењен, сада је ту Младен Крстајић. Играч са великом каријером, али без великог тренерског искуства, што може да буде хендикеп за Србију, али и не мора. Он има прилику, како неко рече, да постане српски Јоахим Лев, који је као помоћник заменио на клупи Јиргена Клинсмана и са клупе предводи Немачку већ пуних 12 година. Оно што га одваја од других, прекаљених тренера, јесте његова жеља да покаже свима, а нарочито навијачима у својој земљи, да није залутао на тако одговорну функцију. Она може бити и пресудна ако успе да је пребаци на играче, и да сви заједно покажу да ова генерација може да уради „нешто“. Да сам пласман у Русију није њен највећи домет.

© Sputnik / Михаил Воскресенский / Уђи у базу фотографијаТренинг Србије пре меч са Костариком
Тренинг Србије пре меч са Костариком

„Оружје“ којим располаже није слабо. Ту су Матић, Коларов, Ивановић, ове сезоне препорођени Митровић, па Сергеј Милинковић Савић, за којим је „полудело“ пола Старог континента… Ако успе да их лепо уклопи, Србија може бити једно од пријатнијих изненађења Мундијала. Потребно је да и он и играчи схвате да фудбал не играју „имена“ и да се не сме потценити ниједан противник на турниру. Да морају да изгарају за сваку лопту, у сваком дуелу, да потроше много зноја како би дошли до бодова. Ако буде тако, онда сви имамо чему да се надамо. У супротном… Знамо како се већ пролази. Костарика ће бити одличан противник да се види где је Србија у овом тренутку.

Навијачи фудбалске репрезентације Аустралије на утакмици Француска-Аустралија у оквиру Светског првенства у фудбалу - Sputnik Србија
Шоу на трибинама у Казању: Аустралијски навијачи скандирали „Костарика је срце Србије“

„Најслабија“ екипа у групи Е брани четвртфинале из Бразила! Податак који довољно говори о каквом се тиму ради. Оно што том резултату даје још већу „тежину“ јесте да су били први у „групи смрти“, а иза себе су оставили Уругвај, Енглеску и Италију! Испали су у четвртфиналу, после трилер завршнице на пенале од Холандије. Малтене цео састав је остао на окупу предвођен фантастичним голманом Реал Мадрида Кејлором Навасом. Ко их потцени — у проблему је, јер они знају да играју фудбал. Име противника их никада не плаши и сигурно се неће повући пред звездама из Србије. Сваку своју шансу користе одлично, борбени су, брзи, хитри… Још кад је луцидни Брајан Руис расположен за игру, могу да победе свакога.

Како се постижу добри резултати такође знају, јер ово је четврто светско првенство на ком учествују од последњих пет. Прве велике успехе са овом репрезентацијом је имао наш прослављени тренер Бора Милутиновић, који их је водио на СП 1990. И тада су имали сјајне и изненађујуће резултате.

Очекује нас изузетно занимљива утакмица. Победника је тешко прогнозирати. И једна и друга екипа имају својих квалитета. Чије ће врлине или мане превагнути, остаје да се види.

Иван Ћурковић - Sputnik Србија
Ћурковић: Победићемо Костарику. Руска организација на највишем нивоу

Иако је српска репрезентација отишла у Русију без много помпе, очи свих љубитеља фудбала ће сутра бити упрте у телевизоре. Победа би могла много тога да донесе и једној и другој екипи. Бразил свакако није екипа против које треба „чупати“ бодове. Између ове две екипе и Швајцарске ће се водити равноправна борба за друго место у групи, које води у наставак такмичења. Видећемо ускоро ко ће бити спретнији, срећнији. Мада у оваквим мечевима жеља уме да игра пресудну улогу.

Ни ово првенство не пролази без песме посвећене „орловима“, креативан је поново био Прљави инспектор Блажа:

Оно што је занимљиво је да Србија кроз историју увек побеђивала на СП у мечевима против екипа КОНКАКАФ-а (све као Југославија, и све у групној фази) — 4:1 против Мексика 1950, 1:0 против Хондураса у Сарагоси 1982. и 1:0 против САД у Нанту 1998. Нека се историја понови и данас.

Судија овог меча је Сенегалац Маланг Диду.