Фантастична Кореја за нове странице историје, Немци после 80 година не иду даље (фото)

© REUTERS / Michael DalderНемачки фудбалери у неверици
Немачки фудбалери у неверици - Sputnik Србија
Светско првенство у Русији. Утакмица трећег кола Ф групе Јужна Кореја — Немачка. Стадион „Казањ арена“ у Казању.

Кореја је направила праву сензацију! Послала шампиона кући после групне фазе. После 80 година, Немце нећемо гледати у нокаут фази. Како су играли, нису ни заслужили да иду даље. Морали су данас да победе са више голова разлике, а чекали су сам крај. А овога пута, крај је био на страни аутсајдера. На страни храбријег, на страни пожртвованијег.

90'+ ГОЛ! ЈУЖНА КОРЕЈА ДАЈЕ И ДРУГИ ГОЛ НЕМАЧКОЈ! СОН ХЕУНГ МИН ЈЕ СТРЕЛАЦ

90'+ ГОЛ! НЕМАЧКА ЗАУСТАВЉЕНА У ГРУПНОЈ ФАЗИ! КИМ ЈУНГ ГВОН ЈЕ МАТИРАО НОЈЕРА!

90'+ ВАР СИСТЕМ ОДЛУЧУЈЕ О ГОЛУ!

90' Играће се шест минута надокнаде.

88' Покушај Тонија Кроса са ивице шеснаестерца, али голман Јужне Кореје поново на висини задатка.

87' Хумелс са петерца преко гола! Лопта га је погодила у раме и завршила у гол-ауту.

86' Након контранапада изгледна прилика за Јужну Кореју, од свега само корнер.

83' Покушај Бранта, на изблокирану лопту натрчава Тони Крос, али шутира преко гола.

78' Покушај Суна, веома близу гола, са ивице шеснаестерца.

68' Марио Гомез са 7 метара туче главом, али право у голмана.

56' Ку Џа Чол излази из игре због повреде.

48' Мун Сон Мин добија жути картон.

46' Немци у изгледној прилици — Горецка главом, али сјајна интервенција јужнокорејског голмана.

46' Почело је друго полувреме.

Немачка без идеје у нападу. Потпуни аутсајдер је, што је чудо, био ближи голу у два наврата, једном после несхватљиве грешке сјајног Нојера, који је успео сам и да је на тежи начин исправи. Још 45 минута наде да ће заиграти како треба, јер тешко да ће имати среће као у прошлом мечу. Јужна Кореја игра као да је финале.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

41' Хумелс је примио лопту у петерцу, преварио два играча Јужне Кореје, али му је голман покупио шут.

24' Добра прилика за Јужну Кореју, јак шут за 12-13 метара али непрецизно. Сон је прокоцкао одличну шансу.

23' Жути картон добио је Сон Хеунг Мин.

19' После слободног ударца Нојеру испада лопта из руке, умало гол за Кореју после његове неспретне интервенције.

9' Жути картон за Јужну Кореју добија Чон Ву Јун.

2' Месут Озил остао је без копачке након старта једног јужнокорејског играча.

1' Почиње утакмица трећег кола групе Ф између Јужне Кореје и Немачке.

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Још један узбудљив дан је за нама. Прилично досадан меч је виђен између Француске и Данске, где су оба противника освојила по бод и пласирала се у осмину финала. У другом мечу смо видели сјајне Перунаце, којима није потребан већи мотив за победу од дреса који носе. Савладали су изузетно борбену Аустралију са 2:0 и часно се опростили од Русије, иако су „кенгури“ могли победом да се надају проласку даље. У ноћним терминима смо гледали две сјајне утакмице. Аргентина је после трилер завршнице успела да обезбеди друго место у групи и играће са Француском. Хрватска је лако могла бити поражена од Исланда, али добар напад и голман Калинић су ипак осигурали три нова бода, и са 2:1 кући су послали веома добре „викинге“.

Славље немачких фудбалера након гола у последњим тренуцима утакмице и победе над Шведском - Sputnik Србија
Немачка посла: Последње секунде, играч мање — победа! (фото)

Данас од 16 часова гледаћемо актуелног светског шампиона Немачку. То је екипа која се буди како такмичење одмиче. Изузетан квалитет поседују „панцери“, али су били пред елиминацијом. Међутим, спасао их је Тони Крос фантастичним голом у судијској надокнади. Сада морају да победе упорну Јужну Кореју, али и да ослушкују резултат са другог меча у групи. Победа не би требало да се доведе у питање. Тешко да ће „панцери“ одиграти тако лошу утакмицу и довести у питање победу против знатно слабије екипе Јужне Кореје. Сем тог гола, који ће ући у избор за најлепши, Тони Крос није показао много. Ово ће му бити добра прилика да разигра екипу и можда спакује неку асистенцију Милеру у нападу. Од Немаца се очекује много више него што су досад пружили. Видећемо шта ће показати чета Јоакима Лева, за коју знамо да може да делује застрашујуће на терену.

A post shared by Die Mannschaft (@dfb_team) on Jun 26, 2018 at 10:49am PDT

Велико славље играча после гола Чичарита - Sputnik Србија
Чичарито за рекорд и победу, Сон фантастично за први гол Кореје на првенству (фото)

Јужна Кореја је потпуни аутсајдер у овом мечу. Излази на мегдан шампиону и све осим часног пораза било би велико изненађење. „Ратници“ су веома борбени, уздају се у сјајног Сона, од њега највише зависи резултат на терену. Цео тим „гризе“, трчи, не одустаје лако. Покушаће брзим контранападима да изненаде Нојера. Лопту свакако неће моћи да држе дуго у својим ногама. Шанса им се можда једино укаже из даљине, или из неке брзе транзиције у угри, јер у томе нису лоши и умеју да нападну са по неколико играча кад им се отвори простор. Тешко ће сачувати свој гол, а за пролаз даље им је потребно чудо, чак и ако победе.

Све осим рутинске победе Немаца било би сензација. Немци не могу да калкулишу и морају да појуре од почетка. Вероватно ће што пре покушати да поведу, како не би нервозни дочекали друго полувреме. Пошто и гол разлика може да одлучује, Немцима ће циљ бити да што убедљивије савладају противника. Очекује се силна Немачка, разиграна, која прети из свих оружја. И пасовима у дубину и шутевима из даљине. Своју малу шансу Јужна Кореја може да тражи једино у великој борби у одбрани, као и срећи да Милера, Гомеза и другове не служи шут. Највероватније им је ово последњи меч на турниру, а свакако ће желети да оставе позитиван утисак, а досад су показали да су у стању да то ураде.

Стартне поставе:

ЈУЖНА КОРЕЈА

НЕМАЧКА

Стадион „Казањ арена“, на коме се игра ова утакмица, пројектовала је иста компанија која је била задужена за чувени „Вембли“ у Лондону. У основи дизајна стадиона је локвањ. Како изгледа ово здање, чији је капацитет 44.779 гледалаца, погледајте у видеу од 360°:

За све оне који неће имати прилику да посете Русију, припремили смо водич кроз Казањ, један од највећих градова Русије, који се налази на левој обали Волге.