Кошаркашице Србије освојиле бронзу (фото)

© REUTERS / Jim Young
    Живот
    Преузмите краћи линк
    3480

Женска кошаркашка репрезентација Србије победила је данас селекцију Француске са 70:63 (18:10, 9:17, 28:15, 15:21) и освојила бронзану медаљу на Олимпијском турниру у Рију.

Изабранице Марине Маљковић донеле су српском олимпијском тиму осму медаљу на Играма у Рију и још једном обрадовале Србију, након што су се прошле године попеле на кров Европе, победом у финалу баш против Француске.

Најефикаснија у победничком тиму била је Јелена Миловановић са 18, Ана Дабовић је имала 11, а Данијел Пејџ и Соња Петровић по 10, док је код Француске најбоља била Ендене Мијем са 18 поена.

Бронзане кошаркашице славе победу.

Српске кошаркашице одлично су отвориле дуел, стекле двоцифрену предност, али су се Францускиње већ до полувремена вратиле и повеле, али се на одмор ипак отишло са нерешеним резултатом 27:27.

Одлучујући тренуци меча десили су се од 25. до 28. минута када је Србија направила фантастичну серију 16:0 (53:40) на крилима тројки Петровићеве, Чађо и Радочај.

Кошаркашице Србије су до краја без проблема сачувале предност за велико славље на терену, али и на трибинама, где су имале подршку и селектора мушке селекције Александра Ђорђевића, председника Олимпијског комитета Србије Влада Дивца и председника Кошаркашког савеза Србије Драгана Ђиласа.