Феноменални Јокић бриљирао у продужетку и донео победу тиму

© AP Photo / Kim KlementНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија
Кошаркаши Денвер Нагетса победили су после продужетка Оклахому Сити Тандер – 121:113. Никола Јокић одиграо је феноменалну утакмицу и био је један од најзаслужнијих што су Нагетси успели да се врате из минуса и после тога сломе противника.

Центар из Сомбора бриљирао је у продужетку и са неколико узастопних поена донео кључну предност екипи из Колорада. Јокић је утакмицу завршио са 30 поена, 12 скокова и 10 асистенција, а пратио га је сјајни Мајкл Портер јуниор са 37 поена и 11 скокова.

​Утакмица је отворена у слабом ритму, те нисмо гледали претерано атрактивну кошарку. Јокић је од првих пет шутева погодио само један и убрзо је отишао на „хлађење“.

Нагетсима је више одговарала оваква игра и после прве четвртине имали су пола коша предности, 23:22. Утакмицу је сјајно отворио Мајкл Портер јуниор и у истом ритму наставио је током 2/4.

Једино што је било за похвалу у игри екипе из Колорада је управо талентовани крилни кошаркаш. Погађао је из скоро свих позиција и на полувремену је имао 20 поена и девет скокова.

Нагетси су у једном тренутку у другој четвртини имали двоцифрену предност, али се Тандер вратио и на полувреме отишао са вођством – 50:51.Јокић је после првог периода игре имао 7 (2/7) поена, четири скока и четири асистенције, преноси портал „Б92“.

У наставку утакмице добили смо много мотивисанијег Јокића. Српски кошаркаш је почео да погађа, Денвер није дозволио противнику да направи серију у трећој четвртини и гледали смо тесну утакмицу све до краја.

Нагетси су били пред поразом јер су на три минута до краја губили са седам поена. Ипак, предвођени Морисом и Јокићем успели су да истопе предност и дођу до позиције за победу. У последњем нападу лопту је добио Денијелс и промашио, те се ушло у продужетак.

Тамо је ствари у своје руке узео српски кошаркаш и са шест узастопних поена сломио отпор Тандера.