Пораз Војводине – Лига конференција све даље

© Depositphotos.com / PhanuwatNandeeФудбал
Фудбал - Sputnik Србија, 1920, 05.08.2021
Фудбалери Војводине изгубили су од ЛАСК-а из Линца 1:0, у првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу конференција.
Екипа са Карађорђа није успела да одоли нападима Аустријанаца и у 70. минуту примили су гол – испоставиће се и једини на утакмици.
Стрелац поготка био је Петер Михорл и ЛАСК у реванш утакмици има велику шансу да избори пласман у плеј-оф квалификација.
Ни Војводина није била без прилика, фудбалери војвођанског клуба упутили су седам удараца, четири у оквир гола, али и ниједан у гол.
Посебно активни били су у другом полувремену, сва четири шута била су у овом периоду игре, међутим, мрежа екипе из Аустрије је мировала.
Реванш утакмица игра се за седам дана у Аустрији.
Раније у току дана, у истом такмичењу, Партизан је одиграо 1:1 са Сочијем, док се Чукарички састаје са Хамарбијем (21х).