Звезда разбила Панатинаикос – брине повреда Вајта

© Фото : КК Црвена звездаЕрон Вајт – КК Црвена звезда
Ерон Вајт – КК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 11.09.2021
Кошаркаши Црвене звезде победили су Панатинаикос 83:55 на припремној утакмици у оквиру Магента спорт купа који се игра у Минхену.
Црвено-бели одиграли су феноменално друго полувреме, а посебно су се истакли у трећој четвртини коју су добили невероватних 32:8.
Ипак, резултат је у пријатељским утакмицама у другом плану и сигурно да би тренер Дејан Радоњић био срећнији са поразом, а да му се Ерон Вајт није повредио крајем треће деонице.
Још није позната повреда крилног центра Звезде, али поред настрадале аркаде, држао се за шаку, те постоји бојазност да се ради о повреди ручног зглоба.
Сачекаћемо саопштење Звезде која ће се у наредним сатима/данима огласити и рећи који је степен повреде.
Актуелни шампион Србије и АБА лиге одиграо је солидно прво полувреме, екипа из Атине углавном се налазила у предности, а Звезда је држала прикључак.
На полувреме отишло се са три поена предности Панатинаикоса, а најефикаснији у тиму Дејана Радоњића био је Вајт са седам поена, док је Калинић постигао пет.
Затим је уследила поменута трећа четвртина у којој је решено питање победника. Звезда је овај период одиграла на врхунском нивоу на оба краја терена и до краја је рутински одржавала предност.
Црвено-беле у финалу Магента спорт купа очекује бољи из дуела Виртус Болоња Бајерн Минхен.
Вујошевић: Звезда је направила ратнички тим, Петрушев је погрешио
Биће буре на Јадрану: Звезда дочекује Сплит, Партизан у Задру