Златан испалио „пројектил“ и утишао стадион у Риму /видео/

© AP Photo / Spada/LaPresseЗлатан Ибрахимовић у загрљају саиграча Милана
Златан Ибрахимовић у загрљају саиграча Милана - Sputnik Србија, 1920, 31.10.2021
Златан Ибрахимовић постигао је ефектан погодак против Роме у дербију 14. кола Серије А. Ас Милана је испалио „пројектил“ у 26. минуту, а лопта је прошла поред живог зида и завршила у мрежи Руија Патрисија.
Бивши репрезентативац Шведске поново је показао какав је мајстор фудбалске игре.
Рома Жозеа Муриња и првопласирани Милан демонстрирали су одличан фудбал, само без голова, све до тог 26. минута.
Тада је на сцену ступио 40-годишњи Златан који је узео лопту и са двадесетак метара лукаво је шутирао поред живог зида, да би Руи Патрисио само погледом испратио лопту ка малој мрежи.
Био је то 150. гол Ибрахимовића у Серији А, а јубиларни 400. када су национална првенства у питању, почев од Шведске, преко Холандије, па све до Италије где тренутно игра као младић, нападач који је загазио у пету деценију живота.
Милан је на полувремену имао минималну предност, управо голом Златана Ибрахимовића, да би на крају славио резултатом 2:1. Росо-нери су преко Кесија из пенала дуплирали предност, а Ел Шарави је у зауставном времену поставио коначан резултат.
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 31.10.2021
Нема шале са Душаном силним – три гола из ината! /видео/
Аргентински нападач Серхио Кун Агуеро - Sputnik Србија, 1920, 31.10.2021
Агуеро остаје у болници – није могао да дише, потврђена аритмија
Фудбалери Партизана током утакмице са Флором у Лиги конференција - Sputnik Србија, 1920, 31.10.2021
Партизан без попуста за Илића – легенда запевала, па празних руку напустила Хумску /видео/