Португалски фудбалер Кристијано Роналдо - Sputnik Србија

Португалци се „саплели“ у Даблину – Србију и даље само победа у Лисабону води на Мундијал

Португалија и Ирска ремизирали су у Даблину у мечу без голова у седмом колу квалификација Групе А за одлазак на Мундијал у Катару. Португалци имају 17 бодова, баш колико и Србија, па ће у међусобном дуелу 14. новембра одлучивати о томе ко ће директно на Светско првенство, а ко у бараж.
Роналду и друговима због боље гол-разлике игра и реми, Орлови морају да победе.
Португалци су били изразити фаворити на незгодном гостовању у Ирској, али нису успели ту улогу да оправдају на трави стадиона Авива пред 50.737 навијача.
Штавише, примили су и гол у 95. минуту, али је он оправдано поништен због претходног прекршаја.
Имали су више лопту у свом поседу, не и праву идеју како да угрозе гол Базунуа, док су Ирци показали рецепт Србији, која је пратила уживо меч у Даблину, како треба да се игра против Португалаца.
Показали су Роналдо и другови да и те како имају слабе тачке, а олакшавајућа околност биће и што ће тим Фернанда Сантоша неће моћи да рачуна на једног од лидера - Пепеа који је добио црвени картон због ударања лактом противничког играча.
Већ од самог старта сусрета било је јасно да неће Португалцима бити лако да дођу до сва три бода.
Ирци су кренули жустро, два јака фаула на самом старту, чиме су показали зубе Роналду и Гедешу да уколико буду дуго држали лопту и покушвали да дриблају, да ће добити по ногама.
То као да је уплашило Португалце који нису имали решење како озбиљније да угрозе гол Базунуа.
С друге стране, Огбене је правио велике проблеме последњој линији Португала, пробијао је изузетно лако по десној страни, па је Данило у неколико наврата морао непрописно да интервенише због чега је добио жути.
Фернандо Сантош видео је да неће ићи онако како је првобитно замислио, па је у наставку сусрета искусни стратег морао да мења. Почео је да импровизује, убацио је на терен Феликса, Санчеса, Леаа, Мутиња, али ни то није помогло да се промени резултат на семафору Авива парка.
Како је време одмицало тако се нервоза увлачила у редове некашњих првака Европе, који су за два минута добили два жута картона.
Ипак, то није био крај. Пепе је у 82. минуту доживео помрачење и због високо подигнутог лакта који је завршио у вилици ривала, судија Грегорио Хил Мансано му је показао пут у свлачионицу.
То су свакако сјајне вести за Србију која ће напасти Португалију у Лисабону 14. новембра (20.45), а у последњној линији неће бити преискусног 37-годишњег члана Порта, који је током богате каријере дуго бранио боје Реала.
На крају, Ирска и Португалија су поделили бодове али то Орловима ништа не мења, с обзиром на то да због боље гол-разлике чета Фернанда Сантоша у последњем колу може и да калкулише, док Србији игра само победа за директан лет у катар наредне године.
Утакмицу између Ирске и Португалије могли сте да пратите уживо уз Спутњик.
22:40 11.11.2021
95' - Крај! Ирска - Португалија 0:0!
Није било победника у судару Ирске и Португалије, па ће се питање о томе ко ће из Групе А директно на Мундијал решавати у Лисабону 14. новембра између Португалије и Србије.
22:38 11.11.2021
90+5' - Поништен гол Ирцима
Кин је гурао голмана, па је судија Хил Мансано оправдано поништио касни погодак Ираца.
22:34 11.11.2021
90' - Још пет минута!
Због великог броја измена у другом полуврему утакмица је продужена чак пет минута.
22:33 11.11.2021
89' - Ближи се крај меча
Португалци са играчем мање не успевају да угрозе Ирце који су кренули по победу.
22:26 11.11.2021
81' - Пепеово лудило - искључење!
Петљао је на својој половини Пепе и ушао је у проблем који је одлучио да решава високо подигнутим лактом. Ударио је Робинсона у главу, а судија Хил Мансано показао му је други жути, односно црвени картон.
22:23 11.11.2021
79' - Роналдо озбиљно запретио
Кристијано је упутио снажан ударац с леве стране, а лопта је прозујала пола метра поред гола Базунуа који се није померио.
78' - Меклејн мења Стивенса
Офанзивнијег играча решио је селектор Ирске да уведе на терен што само потврђује да Ирци не желе да се бране.
22:20 11.11.2021
76' - Стивенс пропустио страшну прилику
Оштру лопту Огбенеа покушао је Стивенс да спроведе у мрежу, али је шутирао високо преко гола из изгледне позиције.
22:19 11.11.2021
75' - Жоао Феликс на терену
Сантош је одлучио да уведе свежу крв у сам шпиц напада. Изашао је Андре Силва, а заменио га је Жоао Феликс. Изашао је и невидљиви Бруно Фернандеш уместо којег је на терен ушао Ренато Санчез.
22:16 11.11.2021
72' - Опоменут и Пепе
Играо је руком искусни дефанзивац и због тога му је судија показао жути картон.
22:14 11.11.2021
70' - Данило „пожутео“
Огбене по десној страни прави велике проблеме Португалцима па је Данило морао непрописно да га заустави и добио је жути картон.
22:11 11.11.2021
67' - Роналдо замало погодио
Чиста срећа Ирце што Кристијано Роналдо није променио резултат на семафору на Авива стадиону. Хендрик није успео да добије ваздушни дуел са првом звездом Португалије, али је лопта прошла поред стативе.
22:08 11.11.2021
64' - Лото Хрватске
Не стају Хрвати на Малти, а поново је погодио Мајер и резултат је 7:1.
22:05 11.11.2021
61' - Мењају и Ирци
Кени је реаговао на Сантошове измене, Ида је замени МекГрата.
22:04 11.11.2021
61' - Одлична посета
Чак 50.737 навијача прати сусрет на Авива стадиону.
22:01 11.11.2021
56' - Двострука измена Португалаца
Мења Фернандо Сантош. Леао уместо Гедеша, Матеуса је заменио Жоао Мутињо.
21:58 11.11.2021
54' - Ирци тражили пенал
Због играња руком Португалаца у свом казненом простору, Ирци су тражили пенал. Ипак, ништа од тога.
21:57 11.11.2021
53' - Хрвати не стају
Игра се тек 53. минут сусрета на Малти, а Хрватска води 6:1.
21:54 11.11.2021
50' - Иницијатива Португалије
Гости имају више лопту у свом поседу, али се организовани Ирци за сада одлично бране.
21:53 11.11.2021
49' - Петарда Хрвата на Малти!
Пуцају из свих оружја хрватски фудбалери против далеко слабијег ривала и тренутно воде резултатом 5:1. Мајер постиже пети погодак за „коцкасте“ на отварању другог дела игре.