Фудбалери Србије славе гол против Мађарске на пријатељској утакмици - Sputnik Србија

Србији не може нико ништа – пала је и Мађарска! /видео/

Фудбалска репрезентација Србије победила је Мађарску 1:0 (1:0) у пријатељском мечу одиграном у Будимпешти на стадиону „Ференц Пушкаш“. Једини погодак постигао је Золт Нађ у 35. минуту када је после ударца Александра Митровића неспретном реакцијом послао лопту у сопствену мрежу.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Србија је тако после два неуспеха коначно успела да узме скалп северним комшијама и да покаже да израста у озбиљну силу, али је исто тако имала и среће у 93. минуту када је домаћин погодио стативу, а затим и промашио празан гол.
Србија је била бољи ривал и диктирала је темпо, а чини се да је оштећена у 69. минуту када главни судија Филип Глова после гледања ВАР није показао на белу тачку, а очигледан је био прекршај над Александром Митровићем.
Драган Стојковић Пикси је на данашњи дан, 2021. године, дебитовао на клупи Орлова и то тријумфом после преокрета против Ирске на Маракани – 3:2.
Представио се Пикси на најбољи могући начин, а годину дана касније, поново је натерао Србију да му аплаудира. И њему и његовим ученицима.
Пала је Мађарска, а чак 17 фудбалера у пријатељској провери тестирао је Драган Стојковић и они су га уверили да на све њих може да се ослони.
Није било Душана Влаховића и Николе Миленковића, али се то није осетило у игри Србије.
Орлови су на терену показали компактност и све оно што их је красило током квалификација за Мундијал, где су као првопласирани тим из Групе А директно „оверили визу“ за Катар и то испред Португалије, која вечерас игра бараж са Турском.
Пиксијев тим има и главу и реп! Вања Милинковић-Савић је међу стативама заменио Предрага Рајковића и током свих 90 минута је показао максималну концентрацију, пратио је игру, заустављао покушаје Салаја и Шалаја и успевао да испуни онај најважнији задатак – да сачува мрежу!
Хомогена је била последња линија која је стартовала у комбинацији Вељковић, Настасић и Павловић, док је везни ред кад год је требало „сакривао“ лопту и контролисао дешавања на терену.
Тадић, Гудељ и Сергеј Милинковић-Савић тачно су знали када треба да убрзају темпо, а када да „повуку ручну“ и умире ривала.
По боковима су одлични били Костић и Живковић, док је и резервиста Немања Радоњић који је заменио крило ПАОК-а, показао да може брзином, која је његов заштитни знак, може да да тај импулс у игри Пиксијеве непобедиве Србије.
Србија је у 35. минуту затресла мрежу Мађарске, али је чак два и по минута трајала ВАР провера и на крају је главни арбитар Филип Глова показао на центар. Нађ је био трагичар јер је послао лопту у своју мрежу, а претходно је Александар Митровић погодио пречку.
Смењивали су се затим напади на обе стране, а Србија је по свему судећи у 69. минуту драстично оштећена за једанаестерац. Очигледно је било повлачење нападача Фулама и Србије у казненом простору Мађарске, чак је и главни арбитар гледао ВАР, али је необјашњиво због чега је показао да се игра настави, уместо да је доделио пенал за Орлове.
Ипак, ни таква, крајње дискутабилна одлука није пореметила Тадића, Митровића и остале, већ су наставили да се боре као да се ништа није догодило.
И на крају су успели, али их је погледала и срећа због стативе Шафера и касније тешког промашаја празног гола.
Будимпешта је освојена, као и претходно Лисабон, а нова дестинација за Пиксијеве неустрашиве Орлове је Копенхаген, где ће 29. марта од 18 часова одиграти нови пријатељски сурет.
Текстуални пренос утакмице Мађарска - Србија могли сте да пратите уз Спутњик.
Герет Бејл на утакмици Велс – Аустрија - Sputnik Србија, 1920, 24.03.2022
Голчина Бејла из слободног ударца /видео/
Горан Плави Стевановић – нови селектор У21 репрезентације Србије - Sputnik Србија, 1920, 24.03.2022
Стевановић дебитовао победом – Орлићи прекинули серију лоших резултата
Драган Стојковић Пикси пред утакмицу са Португалијом - Sputnik Србија, 1920, 24.03.2022
Пикси је бацио резултат у други план, али ће „Пушкаш“ видети моћну Србију
Иако је Мундијал на програму за осам месеци, селектор Драган Стојковић и сарадници увелико се спремају за највеће фудбалско такмичење на свету, а ово ће им бити прва провера откако су у Португалији обезбедили директан пласман.

Састав Србије:

В. Милинковић-Савић – Вељковић, Настасић, Павловић – Живковић, Гудељ, Лукић, Костић – Тадић, С. Милинковић-Савић – А. Митровић.
„Сваки меч је важан и припрема је најозбиљнија јер другачије и не може. Тим Мађарске заслужује поштовање. Са те стране приступамо припремама најозбиљније и тако се спремамо“, рекао је Пикси пре утакмице.
Утакмицу на „Ференц Пушкаш“ стадиону пратите уз Спутњик.
21:25 24.03.2022
93' – ПОБЕДА СРБИЈЕ!
Нема више времена да се промени резултат у Будимпешти, Србија је славила 1:0.
21:24 24.03.2022
93' – Срећа уз Србију, Мађари погодили стативу!
Невероватну срећу имали су Орлови јер је Шефер у 93. минуту погодио стативу.
21:22 24.03.2022
90' – Три минута је продужен меч
Упркос великом броју измена и тога да је требало бар пет минута да продужи пријатељски сусрет, арбитар је одлучио да се игра још три минута.
21:19 24.03.2022
87' – Три минута до краја
Србија константно има прилику да из контранапада дође до убедљивије победе јер су Мађари кренули на све или ништа.
21:17 24.03.2022
85' – Штета! Радоњић могао да дуплира предност
Лука Јовић је муњевито повукао контру Србије и додао је на десну страну до Немање Радоњића, који је „заломио“ дефанзивца Мађарске, а онда левом, слабијом ногом, шутирао поред гола.
21:11 24.03.2022
79' – Мађари могли до изједначења
Шалај је са 18 метара покушао левом ногом, а лопта је завршила тик поред десне стативе гола Вање Милинковић-Савића.
21:05 24.03.2022
69' – ДА ЛИ ЈЕ СРБИЈА ОШТЕЋЕНА ЗА ПЕНАЛ?
Поново ВАР „кроји“ судбину у Будимпешти. Приликом додавања Немање Радоњића ка Александру Митровићу, оборен је рекордер по броју голова за наш национални тим. Фиола је отишао да гледа снимак и чинило се да неће бити дилеме приликом одлуке.
Ипак, главни арбитар није показао на белу тачку.
21:01 24.03.2022
69' – Каква шанса и промашај Луке Јовића
Немања Радоњић је протутњао кроз одбрану Мађара и лопта се на крају после рикошета одбила до Луке Јовића који није успео да је смести у мрежу.
20:58 24.03.2022
Све је почело пре годину дана!
Селектор Србије је на данашњи дан 2021. године дебитовао на клупи националног тима и то у преокрету против Ирске - 3:2.
20:56 24.03.2022
65' – Нова промена у табору Србије
Алекса Терзић ушао је у игру уместо Матије Настасића.
20:53 24.03.2022
60' – Прекршај Нађа
Дефанзивац Мађарске изашао је високо, чак до казненог простора Србије и том приликом је грубо стартовао над Стефаном Митровићем, због чега је арбитар зауставио игру.
20:47 24.03.2022
56' – Стефан Митровић у игри
Није познато да ли је у питању принудна измена због лакше повреде, пак Страхиња Павловић је место уступио Стефану Митровићу.
20:46 24.03.2022
55' – Србија лепо комбиновала
Феноменално су разменили неколико ситних пасова између себе Павловић, Тадић и Митровић, али је домаћин на крају успео да пресече лопту.
20:43 24.03.2022
46' – Трострука измена Пиксија
Селектор Србије извео је из игре на полувремену Живковића, Лукића и Костића, а на терену су Јовић, Радоњић и Ристић.
20:36 24.03.2022
46' – Настављен је сусрет
Почело је друго полувреме у Будимпешти.
20:20 24.03.2022
ПОЛУВРЕМЕ 0:1
Србија води на полувремену голом Жолта Нађа из 38. минута.
20:18 24.03.2022
45' – Још три минута
Прво полувреме пријатељске утакмице у Будимпешти између Мађарске и Србије продужено је за 180 секунди. То не треба да чуди због великог броја прекршаја, пре свега, домаћих фудбалера.
20:14 24.03.2022
42' – Сергеј замало дуплирао предност
Покушао је ас Лација из идеалне раздаљине из слободног ударца, а његов покушај завршио је поред саме пречке Гулачијевог гола.
20:13 24.03.2022
41' – Страшна шанса за Мађаре
Шалај је пробио по десној страни, а Салај је из срца шеснаестерца Србије „тукао“ десном ногом поред гола Вање Милинковић-Савића.
20:09 24.03.2022
38' – ИПАК ГОЛ!
Судија Филип Глова показао је на центар после више од два минута консултовања са ВАР собом.