Кари „полетео“, па стао – Бостон шокирао Голден Стејт /видео/

© Tanjug / Scott StrazzanteБостон Голден Стејт
Бостон Голден Стејт - Sputnik Србија, 1920, 03.06.2022
Кошаркаши Бостона успели су после преокрета у последњој четвртини да дођу до победе против Голден Стејта у првом мечу великог НБА финала резултатом 120:108. Кари је невероватно отворио меч, у уводној четвртини имао је шест тројки и укупно 21 поен, али је касније стао, а Селтикси су последњу деоницу добили 40:16 и на крају су стигли до брејкa.
Велико финале најјаче лиге света отворено је на спектакуларан начин и сервирало је врхунску кошарку у „Чејс центру“ у Сан Франциску.
Нестварно је сусрет отворио Стеф Кари, прва „виолина“ Ратника који је од 32 поена свог тима у првој четвртини убацио 21 поен, од чега чак шест тројки - 32:28.
Ипак, наставак је донео још већу борбу и Селтикси су успевали да се носе с налетима Вориорса, а красила их је њихова препознатљива тимска игра и одлична одбрана.
Већ у другој четвртини „спустили“ су домаћина на свега 22 поена, док су они постигли 28, па су гости на одмор отишли с предношћу 56:54.
У трећој четвртини разгоропадио се Голден Стејт, по обичају је то њихова деоница у којој Ратници „мељу“ противнике.
Ношени Каријем, Вигинсом и Томпсоном стигли су до највеће предности и то од 15 поена, а тај део великог финала решили су резултатом 38:24 и чинило се да ће успети да одрже поменуту предност у последњем кварталу.
Деловала је казнена експедиција Стива Кера изузетно сигурно и мотивисано, али...
То није уплашило Келте који се нису предавали и одиграли су нестварно последњих 12 минута. Ни очајан шут из игре до тог тренутка њиховог најбољег појединца ове сезоне Џејсона Тејтума који је шутирао мизерних 3/17 из игре, није деморалисао Бостон.
Селтикси су успели да изрешетају мрежицу Голден Стејта и да постигну импресивних 40 поена, а да приме само 16 у последњој четвртини, па су на крају заслужено славили резултатом 120:108.
Српски репрезентативац Немања Бјелица сусрет је окончао са три поена уз један скок.
Био је то први пораз Голден Стејта у овосезонском плеј-офу. Селтиксе је до тијумфа предводио искусни Ал Хорфорд са 26 поена, шест скокова и три асистенције.
Имао је подршку Џејлена Брауна који је бројаоа до 24, Вајт који је улазио са клупе убацио је 21, а Смарт је стао на 18 поена.
С друге стране, у табору Голден Стејта најефикаснији је био Кари са 34 поена, Вигинс је имао 20, а Клеј Томпсон 15 поена.
Наредни меч на програму је у ноћи између недеље и понедељка од 02.00 часа по средњеевропском времену.
Српски кошаркаш Немања Бјелица (Голден Стејт) на утакмици против Њу Орлеанс Пеликанса - Sputnik Србија, 1920, 02.06.2022