Арсенал победио Манчестер сити после три године – за први трофеј

© AP Photo / Kirsty WigglesworthАрсенал, комјунити шилд
Арсенал, комјунити шилд - Sputnik Србија, 1920, 06.08.2023
Нова сезона у Енглеској традиционално почиње утакмицом за Суперкуп, популарни Комјунити шилд, а после осам везаних пораза у међусобним мечевима, Арсенал је коначно успео да савлада Манчестер сити и то тек после бољег извођења једанаестераца - 4:1.
У регуларном делу било је нерешено (1:1), а Тобџије су до изједначења и пенала стигле аутоголом Аканџија у 101. минуту. Претходно је млади Кол Палмер, који је заменио Ерлинга Халанда, у 77. донео предност Грађанима.
Питање је да ли би Арсенал уоште имао прилику за славље да Фил Фоден није промашио чист зицер у 83. минуту, када му је Арон Ремздејл маестрално скинуо шут са неколико метара.
© AP Photo / Kirsty WigglesworthАрсенал - Манчестер сити
Арсенал - Манчестер сити - Sputnik Србија, 1920, 06.08.2023
Који тренутак касније и Родри је пропустио идеалну прилику да дотуче вицешампиона, који је у већем делу меча био надигран и у подређеном положају. У пенал серији пресудили су промашаји најискуснијих, Kевина Де Брујнеа и Родрија.
Арсенал је тако 17. пут освојио Kомјунити шилд, док је Сити трећи пут узастопно поражен у финалу. Уједно, лондонски тим је прекинуо низ од осам узастопних пораза од актуелног шампиона Енглеске и Европе.
Овај тријумф могао би Тобџијама да улије важно самопоуздање уочи старта нове сезоне, док је за Грађане донекле био и очекиван, јер је Пеп Гвардиола уочи утакмице изјавио да његов тим није спреман и да је далеко од жељене форме.