На Западу ништа ново: Меси може и са 25 метара, али то није све /видео/

© AFP 2023 / ANGELA WEISSЛео Меси
Лео Меси - Sputnik Србија, 1920, 16.08.2023
Лео Меси нема намеру да се заустави. Постигао је девети гол на шест утакмица за Интер Мајами, а његов тим је после тријумфа над Филаделфијом у Пенсилванији резултатом 4:1 обезбедио место у финалу Лига купа.
У преводу, тим Дејвида Бекама који је доживео васкрснуће доласком омаленог аргентинског чаробњака, бориће се за први трофеј у својој историји.
Јасно је да заслуге за то иду на адресу Лионела Месија, који је овога пута постигао ефектан погодак с раздаљине од око 25 метара.
Није то била јака и брза лопта, колико је заправо била одмерена и прецизна, те је бежала од голмана док по земљи није завршила у малој мрежи.
Што ти рекао Бора Чорба и назив његовог чувеног хита: „На Западу ништа ново“.
Играо се 20. минут утакмице у Филаделфији када је Аргентинац узео лопту и кренуо у напад. Имао је испред, и око себе, тројицу чувара, одлучио је да их изненади. Вероватно је и самог себе изненадио, одлуком да шутира и да погоди са преко 20 и кусур метара, јер током каријере његова одлика није била да постиже голове из велике удаљености.
Панатинаикос - Sputnik Србија, 1920, 16.08.2023
Мук у Марсеју: Грци прихватили поклон – Филип се частио за рођендан /видео/
Затечен је био и голман домаћина Андре Блејк, који се пружио колико је дуг, али спаса није било. Преостало му је једино да извади лопту из мреже и пошаље је на центар.
Пре Месија у стрелце се већ у трећем минуту уписао Жозеф Мартинез, док је на 3:0 пре одласка на одмор повисио бивши бек Барселоне Ђорди Алба.
Једини гол за Филаделфију постигао је Бедоја, док је коначних 4:1 поставио Руиз поготком у 84. минуту.
Интер Мајами на крилима десетке Лионела Месија напашће за три дана први трофеј у историји клуба, а ривал ће им у финалу Лига купи бити Нешвил који је у полуфиналу елиминисао Монтереј резултатом 2:0.
Али, то није све. Какав год епилог био тог сусрета, Интер Мајами је обезбедио себи место наредне сезоне у КОНКАКАФ Лиги шампиона 2024. године.