Јовићева партија каријере – и то против Адетокумба и Милвокија

© AP Photo / Wilfredo LeeНикола Јовић
Никола Јовић - Sputnik Србија, 1920, 14.02.2024
Кошаркаши Мајами Хита победили су Милвоки Баксе резултатом 123:97, а српски репрезентативац Никола Јовић одиграо је најбољи меч од када је у НБА лиги. Јовић је завршио меч са 24 поена, три асистенције и седам скокова и био најефикаснији у свом тиму.
У тиму Милвокија грчки кошаркаш Јанис Адетокумбо убацио је поен мање од Србина, уз 11 скокова и осам асистенција.
Јовић је почео у стартној постави и преузео је већу улогу него што иначе има, па је забележио 24 поена, седам скокова, три асистенције и једну украдену лопту, одигравши без грешке - односно иједне изгубљене за пола сата на паркету.
Статистика је утолико боља ако се зна да је постигао пет тројки, а погађао је осам од 13 из игре.
Чини се да би ово могла да буде одскочна даска за наставак Јовићеве сезоне, јер до сада није добијао пуно прилика да игра (21 меч, 16,7 минута по утакмици). Чак 11 поена је убацио Јовић у првој четвртини, док је 10 додао у трећој, а три у другој. Дошао је до рекорда каријере и са поенима и са бројем тројки.
Можемо само да се надамо да ће Јовић наставити са оваквим партијама и да ће тренер Ерик Сполстра да му укаже већу минутажу у наставку.
Оклахома је надиграла Орландо у гостима са 127:113, а српски кошаркаш Алексеј Покушевски није улазио у игру.