„Снежне чаролије“ у Америци – Меси и Суарес се играли, Јовељић у центру пажње /видео/

© AFP 2023 / PATRICK T. FALLONДејан Јовељић
Дејан Јовељић - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2024
Захуктава се сезона нове МЛС лиге коју је у другом колу обележио прегршт интересантних догађаја и мечева. У Солт Лејк Ситију пао је снег који је „оковао“ терен, па се играло за чувеном наранџастом лоптом, коју је Уго Љорис, бивши голман Тотенхем у три наврата вадио из мреже и није знао шта га је снашло.
Пао је Љорисов Лос Анђелес рутински 3:0 од домаћина Рил Солт Лејка, док је Интер Мајами предвођен некадашњим Барсиним дуо-фантастиком Лео Меси – Луис Суарес „петардирао“ Орландо – 5:0 (3:0).
Меси и Суарес обојица су постигли по два гола, Уругвајац је имао и асистенцију. Луис Суарес је погађао мрежу Орланда већ у 4. и у 11. минуту, да би у 29. минуту асистирао Тејлору за недостижних 3:0.
У другом полувремену Лео Меси је с два гола допринео убедљивом тријумфу Интер Мајамија у 2. колу МЛС лиге – 5:0. Подсетили су Аргентинац и Уругвајац на старе славне дане када су харали Примером, а сада то чине у Америци, иако имају по 37 година.
Фантастичну ноћ иза себе има и повремени српски репрезентативац Дејан Јовељић који је водио његов Лос Анђелес Галакси до тријумфа на гостовању Сан Хозеу резултатом 3:1.
Пејнтсил је донео предност гостима из Лос Анђелеса у 18. минуту, да би Јовељић у 43. минуту дуплирао предност на асистенцију поменутог Пејнтсила.
Трећи гол за Лос Анђелес постигао је бивши Барсин ђак Рики Пуђ и то на додавање српског нападача који је одиграо фантастичан меч, пре него што га је у 63. минуту заменио Бери.
Реал Мадрид - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2024
„Човек у црвеном“ саплео Краља у Валенсији – свирао крај док је лопта летела у гол /видео/