Интелигентном Мицићу „украли“ лопту за славље Рајаковићевог Торонта /видео/

© AP Photo / Nell RedmondВасилије Мицић
Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 04.03.2024
Кошаркаши Шарлот Хорнетса поражени су у драматичној завршници од Торонта који с клупе води Дарко Рајаковић - 111:106,. Српски репрезентативац Василије Мицић био је један од трагичара у поразу "стршљенова" јер је изгубио лопту у финишу у нападу за изједначење.
Добар меч одиграо је бивши кошаркаш Оклахоме и Ефеса који поново има солидну минутажу и запажену улогу, што није био случају у редовима Тандера.
Васа је сусрет окончао са 12 поена, имао је шест асистенција и два скока за 35 и по минута проведених на паркету.
Ипак, на крају се радовао српски стручњак Дарко Рајаковић, чији је тим имао више присебности у узбудљивој завршници, а један од кључних момената била је украдена лопта из руку Василија Мицића у последњем нападу за изједначење, јер је Торонто имао три поена предности, па би евентуална тројка донела резултатски егал.
Чињеница је да је Торонто у финишу имао предност, али је ствари на паркету закувао Вилијамс који је направио серију 8:0, чиме је приближио Шарлот на 102:100 на 86 секунди до краја. Преокрет је донео бивши играч Партизана Дејвис Бертанс који је погодио тројку за 103:102.
Од тог тренутка уследило је буђење Репторса који су серијом слободних бацања у изведби Квиклија који је реализовао свих шест, отишли на 108:103 на свега 20 секунди пре краја.
Пришли су гости на 109:106, имали лопту за изједначење, али ју је изгубио Мицић, за ког је тренер Хорнетса рекао да је изузетно интелигентан кошаркаш и да и те како уме да разиграва саиграче, што је било Васино "главно оружје" док је харао Европом и у два наврата је узео МВП трофеј у Евролиги.
На крају се у српском дербију у НБА лиги радовао Дарко Рајаковић са својим Торонтом.
Партизан - Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2024
Партизан страховао од Цедевите после убачених 70 поена за полувреме – Звезда убедљива у Бару