Звезда је седми пут узастопно шампион Србије!

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалери Црвене звезде
Фудбалери Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 02.05.2024
Фудбалери Црвене звезде седми пут узастопно освојили су Суперлигу Србије.
Звезди је, после пораза Партизана од Војводине, било неопходно да на свом терену спречи тријумф гостујуће екипе ТСЦ.
Звезда ништа није препустила случају, остварила је победу резултатом 2:1 по веома лошем и кишовитом времену.
Играчима обе екипе је требало времена да се прилагоде условима за игру па је полувреме завршено без голова.
Десет минута по повратку на терен са великог одмора Звезда је повела, сјајно је центрирао Им Бом Хванг из корнера, а одлично се снашао у казненом простору ривала Питер Олајинка и главом је проследио лопту у мрежу.
Радост домаћих је трајала свега пет минута, у 60. је одличан контранапад извела екипа ТСЦ, а егзекутор је, на асистенцију Александра Ћирковића, био Иван Милосављевић.
Отворили су се гости, нападали су у наредном периоду, али без успеха, Звезда је у 75. минуту преко Шерифа Ендиајеа повела са 2:1 и тиме обезбедила и победу, али и нову, седму узастопну шампионску титулу, укупно 35.
Томе је кумовао и пораз Партизана од Војводине па је фудбалско првенство Србије, бар када је шампион у питању, завршено већ у 33. колу.