Звезда на корак до титуле

© Фото : ФК Црвена звездаОхи
Охи - Sputnik Србија, 1920, 15.05.2022
Фудбалери Црвене звезде савладали су Напредак из Крушевца резултатом 1:0 голом Охија у претпоследњем колу Суперлиге и сада их један бод дели од титуле домаћег првенства.
Црвено-беле сада само једна победа или реми деле од титуле домаћег шампионата.
Већ у шестом минуту виђена је напетост на терену, а Александар Катаи и Мирко Иванић тражили су пенал, међутим безуспешно.
У 12. минуту први је прилику да донесе предност Звезди имао Катаи, али је шут био превисок и отишао изнад гола.
Без великих шанси текло је прво полувреме, а онда су у 31. минуту фудбалери Напретка тражили пенал.
Екипа из Крушевца сматрала је да је Страхиња Ераковић играо руком након изблокираног ударца, али пенал није свиран.
Два минута касније, посустала је одбрана Крушевљана, а Охи Омоижуанфо постигао је гол за 1:0.
Нешто офанзивнија игра виђена је од старта друге деонице, а у 49. минуту Милан Гајић постигао је гол за црвено-беле, али он није признат због офсајд позиције у којој се у току напада нашао Ел Фарду Бен.
Претила је Звезда најпре преко Ераковића који је пробао главом, а онда и преко Катаија чији је покушај изблокиран.
Напредак је боље неутралисао нападе црвено-белих, а одличан је на голу био и Никола Васиљевић.
Напади Звезде нису били довољно снажни за нови погодак, иако се очекивало више шанси и голова.
Међутим и један Охијев гол приближио је Црвену звезду титули.